Bastisje në Veles, gjendet drogë – ndalohen tre persona

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2024 22:41

Bastisje në Veles, gjendet drogë – ndalohen tre persona

MPB njofton se në Veles, zyrtarët policorë të Departamentit për Trafikim të Paligjshëm të Drogës dhe Armëve në spb Veles dje në ora 15:10 ka ndalur 30-vjeçarit M.A., P.T.(34) dhe B.A.(42), të gjithë nga Velesi. Njoftoi sot Ministria e Brendshme.

“Me urdhër të Gjykatës Themelore Veles, gjatë kontrollit në shtëpinë e M.A., ku u gjet P.T. dhe B.A., sipas njoftimit, u gjetën dhe u konfiskuan heroinë, kokainë, tableta dhe një peshore digjitale”, shkruhet në lajmërim.

Ata janë ndaluar në komisariat, është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të ngjarjes ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2024 22:41

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare