Bayerni kalon jo pa vështirësi Freiburgun, kryeson i vetëm Bundesligën

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:27

Bayerni kalon jo pa vështirësi Freiburgun, kryeson i vetëm Bundesligën

Bayern Munich ka mposhtur më rezultatin e ngushtë Freburgun në kuadër të javës së 11 të Bundesligës.

Vendasit arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 30 me mesfushorin, Leon Goreztka, i cili do të ishte edhe goli i vetëm i 45 minutave të para.

Goli i qetësisë për “bavarezët” do të vinte vetëm në minutën e 75 me super sulmuesin, Robert Leëandowski.

Freiburgu nuk dorëzohet, por goli i cili do ta rikthente në lojë vjen shumë vonë, vetëm në minutën e 90+2, i cili në fund rezulton vetëm për statisitikë.

Pas kësaj ndeshjeje, Bayerni “arratiset” në krye me 28 pikë, ndërsa Freiburg mbetet në vendin e 3 me 22 pikë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:27
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.