BDI: Koalicion i një grupi të vogël interesash

BDI: Koalicion i një grupi të vogël interesash

Koalicioni LR-PDSH- ALTERNATIVA  që në fillimet e saj duket koalicion joserioz. Deklarata e kryetarit të LR-PDSH-së, Ziadin Sela, se “sfidon kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, z.Ali Ahmeti, në cilëndo qoftë Njësi zgjedhore”, është më shumë se budallallëk. Kështu thuhet në reagimin e BDI-së, sipas të cilës, pikërisht në zgjedhjet lokale të vitit 2017, Sela humbi në vendlindjen e tij, në Strugë.

“Rikujtojmë se pikërisht në zgjedhjet lokale të vitit 2017, Sela humbi në vendlindjen e tij, në Strugë, ndërsa asnjëherë nuk mori përgjegjësinë e humbjes, ashtu sikurse nuk mori përgjegjësi në humbjet e dy palë zgjedhjeve me radhë. Koalicioni i sotëm nuk është asgjë tjetër pos një interes i vogël i një grupi të vogël personash që, njëjtë sikurse në zgjedhjet e vitit 2016, edhe më 12 prill po bëjnë pazare me votën shqiptare dhe po dëmtojnë rëndë pozitën politike të shqiptarëve në ekzekutiv dhe Parlament. Megjithatë, ndërgjegjja e elektoratit shqiptar do ta identifikojnë djallëzinë e të ashtuquajturit “koalicion dypalësh” dhe nuk do të lejojnë të përsëritet 2016-ta”, thuhet në reagimin e BDI-së.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 21 Shkurt, 2020 15:14

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.