BE: Nuk do të pranojmë asnjë veprim të mëtejshëm të njëanshëm ose provokues

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Maj, 2023 20:38

BE: Nuk do të pranojmë asnjë veprim të mëtejshëm të njëanshëm ose provokues

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit.

Stano ka thënë se Bashkimi Evropian dënon përleshjet në veri dhe sulmet ndaj patrullave të EULEX-it.

“Të gjithë duhet të ndërmarrin veprime për të de-përshkallëzuar dhe rivendosur qetësinë. BE-ja nuk do të pranojë asnjë veprim të mëtejshëm të njëanshëm, provokues”, ka shkruar Stano.

“Kosova: BE dënon ashpër përleshjet në veri, dënon sulmet ndaj @EULEXKosovo patrullat. Të gjithë duhet të ndërmarrin veprime për të de-përshkallëzuar dhe rivendosur qetësinë. BE-ja nuk do të pranojë asnjë veprim të mëtejshëm të njëanshëm, provokues”, ka shkruar ai në Twitter./Arbresh.info/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Maj, 2023 20:38