Bejta solidarizohet me të lënduarit dhe familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Bejta solidarizohet me të lënduarit dhe familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta përmes një postimi në Fejsbuk ka shprehur ngushëllime për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri, transmeton Gostivari Sot. 

“Lajm shumë të rëndë pranuam sot nga Shqipëria e cila u godit nga një sërë tërmetesh të fuqishme. Nga kjo fatkeqësi fat i mirë është që nuk pati ndonjë viktimë. Personave të lënduar u dëshiroj shërim sa më të shpejt dhe kthim në gjirin e tyre familjar”, shkruan Bejta.

Në këto momente të vështira, sidomos për banorët e Durrësit dhe Tiranës, shton Bejta, shprehim solidaritetin tonë të plotë dhe ndajmë dhimbjen bashkë me ta.

“Të lutemi të gjithë bashkë që të lënduarit të rehabilitohen një çast e më parë, dhe të mos na përsëriten më fatkeqësi të tilla natyrore”, përfundon statusin Bejta në Fejsbuk.

Lajm shumë të rëndë pranuam sot nga Shqipëria e cila u godit nga një sërë tërmetesh të fuqishme.Nga kjo fatkeqësi fat…

Posted by Nevzat Bejta – Faqja Zyrtare on Saturday, September 21, 2019

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 22 Shtator, 2019 00:09

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.