Belgjika fiton ndaj Uellsit – shkëlqen De Bruyne

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Shtator, 2022 23:15

Belgjika fiton ndaj Uellsit – shkëlqen De Bruyne

Belgjika ka fituar ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Uellsit.

2:1 ishte fitorja e belgëve ndaj uellsianëve, në kuadër të ndeshjes së grupit katër, në ligën A.

Protagonist në këtë takim ishte padyshim mesfushori i Man City, Kevin De Bruyne, pasi shënoi dhe asistoi.

Në minutën e 111 belgu fillimisht shënoi, për rezultatin 1:0.

Kurse, në minutën e 38` De Bruyne asistoi për Michy Batshuayi, për te dyfishuar epërsinë.

Për mysafirët golin e vetëm e realizoi Kieffer Moore në minutën e 50`.

Kështu me këtë fitore Belgjika është në vendin e dytë me 10 pikë, kurse Uellsi në pozitën e katërt me një./Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Shtator, 2022 23:15
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.