Ben Affleck ka qenë në depresion që nga mosha 26 vjeçare

Ben Affleck ka qenë në depresion që nga mosha 26 vjeçare

Pasi kohët e fundit u bë i sinqertë për divorcin e tij të dhimbshëm nga Jennifer Garner si dhe betejën e tij me alkoolizmin, Ben Affleck zbulon në një intervistë të re se po merr antidepresantë për më shumë se 20 vjet.

Fituesi i Oskar, 47 vjeç, u ul me Diane Sawyer në “Good Morning America” dhe tha se ilaçet kanë qenë “shumë të dobishme”, megjithë efektet anësore në disa pika.

“Jam në depresion,” tha ai. “Unë marr antidepresantë. Ata janë shumë të dobishëm për mua. Unë i kam marrë që kur kam qenë 26 vjeç, lloje të ndryshme. Ndonjëherë ata nuk do t’ju tregojnë për ndonjë efekt anësor të tmerrshëm dhe ju do të ktheheni dhe do të thoni: “Pse jam 60 kilogram më i rëndë?”.

Në moshën 25 vjeç, Affleck fitoi Oscar-in e tij të parë për “Good Will Hunting” së bashku me mikun e tij, aktorin Matt Damon.

Ylli “Way Back” ka vite që ka qëndruar në rehabilitim për abuzimin me alkoolin, dhe pasi është fotografuar në mënyrë të dehur duke u penguar jashtë një feste në tetor të vitit 2019, ai pranoi se do të binte nga karroca , duke thënë: “Është një rrëshqitje por nuk do ta lejoj të më ndaloj”.

Ai tha në fillim të kësaj jave se të punosh për tu rehabilituar nga alkooli dhe se kjo ka të bëjë shumë me tre fëmijët e tij, 14-vjeçarin Violet, Seraphina 11-vjeçar dhe Samuel pothuajse 8-vjeçar.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 21 Shkurt, 2020 22:48

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.