Besimi: 31 mijë familje marrin vauçer për energji elektrike

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 21:22

Besimi: 31 mijë familje marrin vauçer për energji elektrike

Ministri i Financave, Fatmir Besimi, ka theksuar sonte se sa i përket çmimit të rrymës për amvisëritë është intervenuar nga TVSH-ja dhe kjo tani e bën më të lehtë.

“Për kategoritë e rrezikuara tashmë ka një masë. Ata që janë kategori sociale marrin nga 1.000 denarë vauçer për rrymë. Rreth 31 mijë familje marrin vauçer të tillë.

Aktualisht, 9.000 pensionistë të tjerë marrin vauçer për këtë efiçencë energjetikë. Ajo pjesë mbulohet nga masat ekzistuese”, tha Besimi në emisionin “Vin-Vin”./Telegrafi/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 21:22
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.