Bexheti: BDI e vajtojnë humbjen e Qeverisë, se kanë hallin te Levica

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 18:12

Bexheti: BDI e vajtojnë humbjen e Qeverisë, se kanë hallin te Levica

Zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët Flakron Bexheti ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend pasi është më se e qartë se BDI dal ngadal po përgaditet në opozitë për shkak se nuk shihet si partner i ardhshëm në qeverinë e përkohshme e cila do të formohet ditëvë në vijim nga shumica e re parlamentare mes VMRO-DPMNE, Aleanca për Shqiptarët-Alternativa, Lëvizja BESA dhe e Majta, përcjell in7

Bexheti ka shruar se BDI-së i e vërteta është se i pengon bashkëpunimi dhe bashkëqeversija mes ASH-AAA-BESA dhe VMRO dhe se nuk shifen në asnjë mënyre si partner të ardhshëm në Qeversijen e re qe do ta përgadiste vendin per zgjedhje te parakohshme parlamentare,

Postimi i plotë:

E thënë shkurt, BDI don ta defokusojë opinionin me LEVICËN, a e vërteta është se i pengon bashkëpunimi dhe bashkëqeversija mes ASH-AAA-BESA dhe VMRO dhe se nuk shifen në asnjë mënyre si partner të ardhshëm në Qeversijen e re qe do ta përgadiste vendin per zgjedhje te parakohshme parlamentare!-ka theksuar zëdhënësi i ASH-së Flakron Bexheti.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 18:12

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...