Bilansi: Dhjetëra të vrarë dhe qindra të plagosur në sulmet me raketa në Kharkiv

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 28 Shkurt, 2022 13:30

Bilansi: Dhjetëra të vrarë dhe qindra të plagosur në sulmet me raketa në Kharkiv

Dhjetëra njerëz janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur në sulmet me raketa nga forcat ruse në qytetin ukrainas të Kharkiv të hënën në mëngjes, ka thënë ministria e brendshme e Ukrainës.

Këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Anton Herashchenko ka shkruar se Kharkiv sapo është qëlluar masivisht nga raketat, shkruan theguardian.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 28 Shkurt, 2022 13:30