Bishevac: Nëse Zaev jep dorëheqjen, qeveria nuk do të largohet menjëherë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:28

Bishevac: Nëse Zaev jep dorëheqjen, qeveria nuk do të largohet menjëherë

Nëse Zaev jep dorëheqje, kjo qeveri nuk do të largohet menjëherë, theksoi ish-deputeti dhe gazetari, Safet Bishevac.

Duke folur në emisionin “24 Analizë”, ai tha se qeveria do të qëndrojë në detyrë deri në zgjedhjen e një të reje.

“Ata teknikisht do të bëjnë të gjithë punën, do të merren me krizën, do të debatojnë dhe do të kërkojnë strategji. Nëse Zaev largohet, të gjithë ministrat nuk do të mbledhin leckat, edhe pse shumë prej tyre duhet të largohen menjëherë. Megjithatë, vendi ka Kushtetutë dhe ligje dhe për këtë është parashikuar një procedurë”, shpjegon Bishevac./Telegrafi/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:28

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...