BOGOVINË: FITON BESNIK EMSHI I BDI-së

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:22

BOGOVINË: FITON BESNIK EMSHI I BDI-së

Kryetar I ri I Komunës së Bogovinës do të jetë Besnik Emshiu nga BDI-ja. Ai në balotazh fitoi 6.336 vota apo 62.30% kundrejt kandidatit të koalicionit ASH-AAA, Albon Xhemaili I cili fitoi 3.696 vota apo 36.34%.

Sipas KSHZ-së, jenoha e votuesve në këtë Komunë ka qenë 35.58% apo nga gjithsejt 28.307 kanë votuar 10.068 qytetarë./KlanMacedonia/

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:22

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...