Borrell: BE dënon marrëveshjen Rusi-Bjellorusi për vendosjen e kokave bërthamore ruse në territorin bjellorus

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Maj, 2023 22:18

Borrell: BE dënon marrëveshjen Rusi-Bjellorusi për vendosjen e kokave bërthamore ruse në territorin bjellorus

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, ka thënë se Bashkimi Evropian e dënon marrëveshjen e Rusisë dhe Bjellorusisë për vendosjen e kokave bërthamore ruse në territorin bjellorus.

Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se ku është një hap që do të çojë në përshkallëzim të mëtejshëm, përcjell Klankosova.tv.

“Bashkimi Evropian dënon marrëveshjen e Rusisë dhe Bjellorusisë për të lejuar vendosjen e kokave bërthamore ruse në territorin bjellorus. Ky është një hap që do të çojë në përshkallëzim të mëtejshëm jashtëzakonisht të rrezikshëm”, shkroi Borrell.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Maj, 2023 22:18