Botërori vijon sot me katër ndeshje interesante

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 10:55

Botërori vijon sot me katër ndeshje interesante

Kampionati Botëror vijon edhe sot me ndeshje interesante, në kuadër të fazës së grupeve.
Katër ndeshje janë të parapara gjatë ditës së sotme dhe spektakli fillon që prej orës 11:00.

Në këtë kohë Uellsi do ta presë Iranin, me vendasit që në letër janë më favoritë.

Uellsianët u ndalën në barazim nga ShBA në ndeshjen e parë, kurse Irani humbi me rezultat të thellë, 6-2, ndaj Anglisë.

Ndeshja tjetër është ajo në mes të mikpritësit të Botërorit, Katarit, që luan ndaj Senegalit. Kjo përballje do të fillojë në orën 14:00.

Tri orë më pas do të luajë Holanda e cila ka punë me Ekuadorin në orën 17:00, kurse ndeshja e mbrëmjes do të jetë ajo në mes të Anglisë dhe ShBA në orën 20:00.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 10:55

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...