Buçkovski: Njerëz të Cërvenkovskit kanë punuar për Maksim Dimitrievskin

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:21

Buçkovski: Njerëz të Cërvenkovskit kanë punuar për Maksim Dimitrievskin

Ish kreu i LSDM-së, Vllado Buçkovski mbrëmjen e sotme në ClicPlus tha se ka qenë e pritur që njerëz të pakënaqur në LSDM, të dalin me kandidat të pavarur në zgjedhjet lokale, shkruan Tv21.

Buçkovski mes tjerash deklaroi se njerëz të afërt me ish presidentit Branko Cërvenkovski kanë punuar në fushatë, që Maksim Dimitrievski të fitojë mandatin e dytë si kryetar në Komunën e Kumanovës.

“Nuk ka qenë sekret publik që njerëz të afërt me Cërvenkovskin kanë marrë pjesë në fushatën e Maksim Dimitrievskit”, deklaroi Bupkovski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 22:21
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.