Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Dhjetor, 2023 00:07

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka ishte në listën e realizatorëve për Arsenalin në triumfin 6-0 ndaj RC Lens në Ligën e Kampionëve.

22-vjeçari shënoi golin e tretë të Topçinjve dhe gjithashtu dha një asist për të kontribuar në fitoren e madhe.

Duke bërë këtë, Saka gjithashtu vendosi një rekord të mahnitshëm të Ligës së Kampionëve falë formës së tij të mahnitshme në ndeshjet evropiane në shtëpi.

Anglezi tani është bërë lojtari i parë që ka shënuar dhe asistuar në tri ndeshjet e para të karrierës së tij në Ligën e Kampionëve.

Në të vërtetë, edhe lojtarë si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo apo Thierry Henry nuk ishin në gjendje ta bënin këtë në fillim të udhëtimeve të tyre evropiane.

Saka ka qenë në formë fantastike në Ligën e Kampionëve, duke shënuar tri gola dhe duke dhënë katër asistime në vetëm pesë ndeshje për Arsenalin. /Telegrafi/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Dhjetor, 2023 00:07

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare