Bukë me banane, e shëndetshme dhe e shijshme

Desk
By Desk May 7, 2019 22:44

Bukë me banane, e shëndetshme dhe e shijshme

Buka me banane është një nga reçetat më të thjeshta dhe më të popullarizuara.

Ka një shije tejet të mirë dhe ju mbush me energji, andaj edhe është e preferueshme ta konsumoni në mëngjes.

Për ta bërë këtë recetë të lehtë për bukën me banane, ju duhet të përdorni miell gruri (ose pa gluten nëse preferoni), vezëv dhe një lugë gjelle gjalpë të shkrirë (ose vaj kokosit).

Natyrisht këta përbërës i përzieni me banane të shtypura dhe shtoni sheqer sipas dëshirës.

Kësaj përzierje mund t’i shtoni edhe copëza çokollate apo frute të thata.

Desk
By Desk May 7, 2019 22:44