Byrek me Presh dhe Spinaq – Kombinim i Përkryer

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Shkurt, 2024 20:14

Byrek me Presh dhe Spinaq – Kombinim i Përkryer

Kuzhina ofron mënyra ndjellëse të shijes me kombinime fantastike që ndezin oreksin e mirë në tryezë.

Në këtë recetë, AgroWeb sjell mënyrën e përgatitjes së byrekut të shtëpisë duke kombinuar si mbushje preshin dhe spinaqin.

Është një kombinim perfekt i cili padyshim do t’ju përfshijë tërësisht me shijen fantastike që ka.

Ndiqni hapat e thjeshtë përmes recetës së amvisës Silvana Belishaku.

PËRBËRËSIT 

  • 500 gr miell ,
  • 500 gr spinaq,
  • 1 presh,
  • vaj ulliri

PËRGATITJA

Bëjmë brumin me ujë të vakët, kripë dhe 2 lugë vaj, e lemë të pushojë. Më pas lajmë spinaqin dhe preshin, i grijmë, skuqim preshin me vaj ulliri, më pas hedhim spinaqin, kripë.

I hedhim pak ujë dhe i lemë të ziejn sa të shterojë uji, hedhim 2 lugë gjelle me miell, e trazojmë sa të trashet e të mpikset.

E lemë gjellën të ftohet. Më pas hapim petët, unë i hapa nga 3 petë të lyera me niseshte, vendosim gjysmat e petëve, hedhim gjellën.

Vendosim petët e mbetura, i hedhim vaj dhe e pjekim për 30 minuta në 200 gradë. Pasi e heqim e mbulojmë me peshqir kuzhine të zbutet dhe e servirim.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Shkurt, 2024 20:14

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare