Camavinga bëhet futbollisti i parë që modelon për Balenciagan

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 7 Korrik, 2022 16:21

Camavinga bëhet futbollisti i parë që modelon për Balenciagan

Mesfushori i Real Madridit, Eduardo Camavinga, 19 vjeç, është bërë futbollisti i parë që ka ecur në pasarelë për shtëpinë e modës Balenciaga.

Ndërkombëtari francez është i preferuar për të modeluar për markën premium të modës në shfaqjen e dytë të modës së Demna Gvasalia të mërkurën, pasi mori pjesë në ngjarje të shumta të modës gjatë Javës së Modës në Paris muajin e kaluar.

Të pranishëm në këtë ngjarje ishin edhe aktorja Nicole Kidman, socialistja amerikane Kim Kardashian dhe këngtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa.

Camavinga nuk është futbollisti i parë që ka modeluar.

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Hector Bellerin, bëri një surprizë në prezantimin e Louis Vuitton të Virgil Abloh në Paris në 2019.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 7 Korrik, 2022 16:21