Carovska në Facebook: Me dorëheqjen e Zaevit përfundon mandati i gjithë lidershipit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 20:22

Carovska në Facebook: Me dorëheqjen e Zaevit përfundon mandati i gjithë lidershipit

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska, sot në Facebook ka njoftuar se me dorëheqjen e kryeminstrit Zoran Zaev i përfundon mandati gjithë lidershipit.

Duke e falënderuar Zaevin për besimin dhe mundësinë për të kontribuar në ndërtimin e një shoqërie për të gjithë, ajo shtoi se mbetet e përkushtuar në luftën për vlerat socialdemokratike.

“Gjatë dy viteve e gjysmë, së bashku me kryesinë e partisë, kemi punuar, jemi përkushtuar për t’iu përgjigjur të gjitha sfidave që kanë të bëjnë me përmirësimin e standardit jetësor të qytetarëve dhe statusit ndërkombëtar të vendit”, ka shkruar Carovska në Facebook.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 20:22
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.