Çartet Mickovski, takimin Pendarovski – Bajden e çuan takim TikTok

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 19:37

Çartet Mickovski, takimin Pendarovski – Bajden e çuan takim TikTok

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski është i befasuar në mënyrë të pakëndshme nga deklarata e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, në të cilën takimin e tij me presidentin e SHBA-së, Xho Bajden e quan takim TikTok.

“Presidenti Pendarovski asnjëherë nuk ka lejuar dhe nuk do të lejojë që takimet e zotit Mickoski, për shembull, me zotin Orban ti quajë takime TikTok, as në mënyrë të ngjashme ta skualifikojë takimin, të cilin para 10 viteve me zotin Bajden, nënpresident i atëhershëm i SHBA-së, e kishte kryetari i atëhershëm i partisë, Nikolla Gruevski. Bëhet fjalë për SHBA, Hungarinë dhe shumë partnerë dhe miq të tjerë të dëshmuar të bashkësisë ndërkombëtare me të cilët jemi pjesë e të njëjtit komunitet demokratik të vlerave dhe për këtë arsye duhet të tregojmë më shumë respekt për përfaqësuesit e tyre politikë”, thuhet në reagimin e Kabinetit të presidentit të shtetit.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 19:37
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.