Back to homepage

Плус ИНФО

Навивачите предизвикаа хаос во Тирана има повредени, нападната и полицијата

Навивачите предизвикаа хаос во Тирана има повредени, нападната и полицијата

Пред денешното финале на Конференциската лига на УЕФА што ќе се одигра во Тирана, синоќа во албанскиот главен град се случија неколку инциденти. Италијанските и холандските навивачи групирани во неколку локации во градот по насилното однесување се судрија и со

Read Full Article
Шведска и Финска ќе присуствуваат на самитот на НАТО во Мадрид

Шведска и Финска ќе присуствуваат на самитот на НАТО во Мадрид

Шведска и Финска, кои минатата недела ги поднесоа своите официјални кандидатури за членство во НАТО, ќе присуствуваат на самитот на Алијансата во Мадрид во јуни, изјави шпанскиот премиер на форумот во Давос. -Двете нордиски земји секако ќе бидат во Мадрид,

Read Full Article
Во Сараево евакуирани основни училишта по дојава за поставена бомба

Во Сараево евакуирани основни училишта по дојава за поставена бомба

Стотици ученици од четири основни училишта во главниот град на БиХ, Сараево денеска се евакуирани по дојави за поставени бомби. Училиштата преку електронска пошта биле известени дека во објектите е поставена бомба, а учениците и наставниците, од превентивни причини, веднаш

Read Full Article
Убиецот прво ја убил баба си, па потоа го почнал масакрот и убил 19 деца и двајца наставници

Убиецот прво ја убил баба си, па потоа го почнал масакрот и убил 19 деца и двајца наставници

Американската нација се соочи со уште еден хорор. 19 деца, од второ, трето и четврто одделение се убиени за време на часовите во основно училиште во малиот град Увалде во Тексас. Ги убил 18-годишниот Салвадор Рамос кој пукал со пиштол,

Read Full Article
Американскиот суд пресуди дека законот донесен на Флорида со кој се регулира работата на социјалните мрежи е неуставен

Американскиот суд пресуди дека законот донесен на Флорида со кој се регулира работата на социјалните мрежи е неуставен

Законот донесен во американската сојузна држава Флорида, насочен кон социјалните мрежи како Фејсбук и Твитер, е неуставен и го прекршува Првиот амандман на Уставот на САД, одлучи Федералниот апелационен суд, објави Асошиејтед прес. Агенцијата ја опиша пресудата како важна победа

Read Full Article