Back to homepage

Спорт

Котевски нов тренер на Металург

Котевски нов тренер на Металург

Поранешниот македонски репрезентативец, Игор Котевски е назначен за нов тренер на Металург. – Игор Котевски е нов тренер на Металург. Ова значи негово враќање во Автокоманда, откако претходно го водеше и Металург 2, објави клубот од Автокоманда. Котевски на тренерската

Read Full Article
Чави: Две загубени титули се два тешки удара

Чави: Две загубени титули се два тешки удара

Тренерот на Барселона, Чави ги сподели своите размислувања по натпреварот со Атлетик (2:3, продолженија) во 1/8 финалето од Купот на Шпанија. – Две загубени титули се два тешки удара. Мора да продолжиме да се бориме, нема друг излез, рече тренерот.

Read Full Article
Фаворитите без мака до третата рунда на Австралија Опен кој заврши за Наоми Осака

Фаворитите без мака до третата рунда на Австралија Опен кој заврши за Наоми Осака

Без изненадувања мина денешниот денм на Австралија опен кога во прашање е машката конкуренција. 3-носител Александер Зверев место во третата рунда обезбеди со победата во три сета против Раду Албот од Молдавија. Иако загуби еден сет сепак Рафаел Надал кој

Read Full Article
Леброн стигна до 10 000 скокови во кариерата

Леброн стигна до 10 000 скокови во кариерата

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс ноќеска на натпреварот со Индијана имаше 12 скока и со тоа ја достигна границата од 10 000 скока во кариерата. Џејмс стана 42-от кошаркар во историјата на НБА со 10.000 скока. Единствените активни

Read Full Article
Сосиедад го елиминира Атлетико Мадрид во осмина-финалето на „Копа Дел Реј“

Сосиедад го елиминира Атлетико Мадрид во осмина-финалето на „Копа Дел Реј“

Екипата на Реал Сосиедат е шестиот патник во четвртфиналето на шпанскиот фудбалски куп. Тимот од Сан Себастијан со головите на Јанузај во 33-тата и Сорлот во 47.минута, го победи актуелниот шпански првак Атлетико Мадрид со 2:0 во мечот од осминафиналната

Read Full Article