Afro një milion euro pritet të shitet në ankand, një Chevrolet Camaro

Afro një milion euro pritet të shitet në ankand, një Chevrolet Camaro

Ky Chevrolet Camaro, nuk është aspak i ngjashëm me të tjerët Zakonisht një Chevrolet Camaro kushton rreth 25 mijë euro, mirëpo ky është shumë më i veçantë dhe pritet të shitet për një çmim shumë më të shtrenjtë. John Force

Lexo tërë artikullin
Kia Telluride vjen me përditësime që e fuqizojnë për të gjitha terrenet

Kia Telluride vjen me përditësime që e fuqizojnë për të gjitha terrenet

Punonjësi i paemëruar në Kia, ka bërë të ditur, se në cilën pjesë të Telluride do të ketë ndryshime. Javën e kaluar, është thënë se Kia Telluride vjen me përditësime, që do të fokusohen kryesisht në pjesën e poshtme të

Lexo tërë artikullin
Shkathtësia me të cilën lëvizë Ford Bronco do ta brengosë shumë Jeep

Shkathtësia me të cilën lëvizë Ford Bronco do ta brengosë shumë Jeep

Tregu i makinave SUV pritet të ketë ndryshime të mëdha, pas lansimit të Ford Bronco. Me të njëjtën platformë sikur Ford Ranger, Bronco i ri është përshtatur mirë si makinë e kombinuar në mes të SUV dhe pickupit të vogël.

Lexo tërë artikullin
Më elegante, po aq e fuqishme dhe më e lirë – Audi freskon S4

Më elegante, po aq e fuqishme dhe më e lirë – Audi freskon S4

Audi ka rifreskuar ofertën e saj në familjen 2020 A4 me variantin sportiv S4. S4 për 2020 është mundësuar nga i njëjti motor 3.0 litërsh V6 që ka deri tani, i cili ka 349 kuaj fuqi përmes sistemit të të

Lexo tërë artikullin
Turqia synon 1 milion makina elektrike në qarkullim deri në vitin 2030

Turqia synon 1 milion makina elektrike në qarkullim deri në vitin 2030

Mbi një milion automjete elektrike parashikohet të jenë në qarkullim në rrugët e Turqisë deri në vitin 2030, deklaroi ministri turk i Energjisë dhe Burimeve Natyrore, Fatih Donmez. “Deri në vitin 2022 ose 2023, ne shpresojmë të shohim automjetin tonë

Lexo tërë artikullin
Toyota lanson Prius e ri

Toyota lanson Prius e ri

Gjigandi japonez Toyota ka zbuluar konceptin e gjeneratës së re të modelit Prius. Toyota, në bashkëpunim me TRD dhe Modellista, prezantuan konceptin RD Prius PHV. Japonezët nuk kanë lëshuar asnjë detaj në lidhje me konceptin, kështu që tani për tani

Lexo tërë artikullin
Volkswagen shitje rekorde në vitin 2019

Volkswagen shitje rekorde në vitin 2019

Prodhuesi i makinave gjermane Volkswagen (VW) ka njoftuar se arriti shitje rekorde vitin e kaluar ose 10.97 milionë automjete. Shitjet raportohet se u rritën në SHBA, Gjermani dhe Brazil, pasi ra në rajonin e Azisë dhe Paqësorit. Një vit më

Lexo tërë artikullin
Tesla Semi do të hyjë në prodhim në sasi të limituara

Tesla Semi do të hyjë në prodhim në sasi të limituara

Kamioni që mbushet me rrymë nga Tesla, pritet të lansohet pas një kohe jo shumë të gjatë Me rrëndësinë e madhe që i është dhënë Telsa Cybertruck, nuk është e habitshme që shumica e kanë harruar kamionin Semi, apo edhe

Lexo tërë artikullin
Genesis sjellë makinën e parë SUV, e fuqishme dhe me dizajn shumë të mirë

Genesis sjellë makinën e parë SUV, e fuqishme dhe me dizajn shumë të mirë

Me GV80, Genesis ka hyrë zyrtarisht në tregun e makinave SUV Për një kohë të gjatë, Genesis ka paralajmëruar se do të sjellë makinën e parë SUV, ndërsa tani e ka shfaqur modelin GV80, tërësisht të ri. Dukja e jashtme

Lexo tërë artikullin
Panairi i Automjeteve në Bruksel tërheq vëmendjen e vizitorëve

Panairi i Automjeteve në Bruksel tërheq vëmendjen e vizitorëve

Në panair marrin pjesë shumë automjete luksoze si Mercedes, Audi, BMW, Tesla, Porche, Ferrari, Lamborghini, Rolls Royce, Bentley. Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, është hapur Panairi i Automjeteve, i cili këtë vit mbahet për të 98-ën herë. Panairi i organizuar

Lexo tërë artikullin

REKLAMA