Martin Shkreli vendos në ankand albumin e vetëm të Wu-Tang

Martin Shkreli vendos në ankand albumin e vetëm të Wu-Tang

Ish-drejtori i farmacisë “Turing Pharmaceuticals”, shqiptari Martin Shkreli, ka vendosur në ankand online, në eBay, albumin e vetëm të grupit të njohur muzikor Wu-Tang. Shkreli e kishte blerë albumin për 2 milionë dollarë në vitin 2015. “Dëshiroj ta shes këtë

Lexo tërë artikullin
Alfa Romea 33 Stradale kremton 50-vjetorin e saj

Alfa Romea 33 Stradale kremton 50-vjetorin e saj

Kanë kaluar gjysmë shekulli qëkur prodhuesi italian ka prezantuar njërin nga automobilat më interesant në historinë e vet. Alfa Romeo 33 Stradale ishte prezantuar më 31 gusht 1967 në Monca, në kuadër të vikendit garues të Formula 1 për shpërblimin

Lexo tërë artikullin
“Nissan” prezanton “Leaf”-in e ri

“Nissan” prezanton “Leaf”-in e ri

Nissani prezantoi një variant më të gjatë të makinës së tij elektrike më të shitur, “Leaf”, në mesin e një ashpërsimi të ndjeshëm të konkurrencës në tregun e këtyre automjeteve, që po zgjerohet gjithmonë e më shumë. “Leaf”-i i ri

Lexo tërë artikullin
Dy gjermanë kanë koleksionin më të madh në botë me ”Opel”

Dy gjermanë kanë koleksionin më të madh në botë me ”Opel”

Dy vëllezërit gjermanë, Martin dhe Josef Degener janë të pasionuar pas markës gjermane të automjeteve ”Opel”. ta kanë mbledhur aq shumë makina, sa që edhe vetë prodhuesi gjerman është habitur. “Ata kanë një prej koleksioneve më të mëdha me makina

Lexo tërë artikullin
Mercedes përgatit limuzinën e re

Mercedes përgatit limuzinën e re

Në internet kanë rrjedhë fotografitë e modelit të “kamufluar” sedan, klasa A. Mercedesi viteve të fundit po shënon rritje konstante të shitjes së automobilave të vet dhe merita të mëdha për këtë kanë modelet nga segmenti kompakt, klasa A hatchback,

Lexo tërë artikullin
Pronarët e veturave votojnë Dacian si markën më të mirë konform çmimit (Foto)

Pronarët e veturave votojnë Dacian si markën më të mirë konform çmimit (Foto)

Mbi 10,000 pronarë të veturave të anketuar e kanë vlerësuar Dacia’n si markën më të mirë të makinave për vlerën e parave që ata paguajnë në tregun e Britanisë së Madhe. Sondazhi që u fokusua tek 30 nga prodhuesit më

Lexo tërë artikullin
Krejt çfarë duhet të dini për njësinë matëse kuaj-fuqi

Krejt çfarë duhet të dini për njësinë matëse kuaj-fuqi

Kuaj-fuqi (kf) është njësi për matjen e fuqisë me të cilën kryhet një punë. Ekzistojnë disa standarde për matjen me kuaj-fuqi. Ky term është adoptuar në fund të shekullit 18 nga inxhinieri Skocez James Watt për të krahasuar fuqinë e

Lexo tërë artikullin
Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon (Foto)

Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon (Foto)

Kompania Kia ka zgjeruar linjën e saj të modeleve hibride, të cilat përfshijnë Optima Sportswagon dhe Niro. Në kompani thonë se modeli Niro është shumë ekonomik dhe posedon 139 kuaj fuqi. Sipas Kia, Niro është vetura më efikase e kësaj

Lexo tërë artikullin
Së shpejti prezantohen dy versione të reja të Volkswagen Amarok (Foto)

Së shpejti prezantohen dy versione të reja të Volkswagen Amarok (Foto)

Kompania Volkswagen Commercial Vehicles njofton se panairin e veturave në Frankfurt do ta shfrytëzojë për të prezantuar para publikut të gjerë dy versione të reja të modelit Pick-up – Amarok. Versioni më i veçantë është koncepti Amarok Aventura Exclusive, falë

Lexo tërë artikullin
10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

Mirëmbajtja e zakonshme ose menaxhimi i emergjencave kur jemi në drejtimin e një mjeti është i nevojshëm. Nëse gjendeni gati, ju ndihmon për të larguar stresin. Ja pajisjet që duhen të mbahen në dorë. Një palë, të tilla në fakt

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER