Mercedes A-Class i ri 2018 me tetë modele (Foto)

Mercedes A-Class i ri 2018 me tetë modele (Foto)

Mercedesi është duke përfunduar gjeneratën A-Class krejtësisht të ri, ndërsa planifikon që të zgjerojë linjën e vet me tetë modele ose variante të reja. Gjenerata e katërt e A-Class pritet të debutojë në panairin e veturave në Gjenevë në mars,

Lexo tërë artikullin
Range Rover Sport debuton në det, duke garuar me ish-kampion të notit (Foto/Video)

Range Rover Sport debuton në det, duke garuar me ish-kampion të notit (Foto/Video)

Range Rover festoi debutimin e modelit Sport, duke e futur në një garë të pazakontë me dy notarë kampion në det. Për këtë sfidë, prodhuesi i automjetit donte që SUV të mbërrinte në Burgh Island nga Bantham Beach, në South

Lexo tërë artikullin
Zbulohen faktet, ja pse kjo makinë ‘Audi’ është shumë e dashur për politikanët (Video)

Zbulohen faktet, ja pse kjo makinë ‘Audi’ është shumë e dashur për politikanët (Video)

Që Audi është një makinë shumë e mirë kjo nuk ka dyshime, por janë zbuluar edhe disa detaje se pse kjo makinë është e dashur për politikanët, mes tyre edhe ata shqiptarë. Përveç faktit se është një makinë e rehatshme

Lexo tërë artikullin
Gjobë! Luksi nuk të shpëton! (FOTO)

Gjobë! Luksi nuk të shpëton! (FOTO)

 Të kesh një “Rolls Royce Phantoms”, “Lamborghini”, “Ferrari” apo një tjetër makinë luksoze që kushton me qindra mijëra euro, nuk të shpëton kurrsesi nga gjoba. Një sërë operacionesh të veçanta nga policia janë zhvilluar në Londër, për të ndëshkuar shkelësit

Lexo tërë artikullin
Akrobacitë me avionë

Akrobacitë me avionë

Akrobacitë në ajër të ekipit “bletët balltike” ishin pika kulmore e shfaqjes ndërkombëtare të aviacionit dhe aerohapësirës, të mbajtur në provincën kineze të Sichuanit. Mbi 200 kompani vendase e të huaja morën pjesë në këtë kompeticion, me një total prej

Lexo tërë artikullin
Kur merr me mik patentën! – FOTO

Kur merr me mik patentën! – FOTO

Parkimi është një nga pikat bazë që një shofer i ardhshëm duhet të dijë para se të marrë patentën, pasi nëse nuk di ta bësh atëherë nuk e merr dokumentin e aftësisë. Nëpër rrjetet e ndryshme sociale janë jo të

Lexo tërë artikullin
Ja si është të përplasesh me veturë në shpejtësi prej 190kmh (VIDEO)

Ja si është të përplasesh me veturë në shpejtësi prej 190kmh (VIDEO)

E vërteta është se, aksidentet me veturë janë të tmerrshme, qoftë vetëm duke i shikuar apo edhe duke i përjetuar. Veturat e reja janë më të sigurta me disa pajisje shtesë, senzorë dhe çanta ajri. Por, të gjitha këto gjëra

Lexo tërë artikullin
Nissan feston për 150 milionë vetura të shitura në gjithë botën

Nissan feston për 150 milionë vetura të shitura në gjithë botën

Nissan Motor Co. ka arritur një moment të ri historik me 150 milionë automjete të prodhuara në nivel global. U deshën 73 vjet që Nissani të prodhonte gjysmën e tyre pasi kompania u themelua në vitin 1933 ndersa vetem 11

Lexo tërë artikullin
Veturat me benzinë, më të shitura se ato me dizel në Evropë

Veturat me benzinë, më të shitura se ato me dizel në Evropë

Veturat me motorë dizel kanë qenë vazhdimisht në rënie në tregjet botërore, që nga skandali i Grupit Volkswagen. Sipas të dhënave nga “ACEA”, shitjet e modeleve të reja me benzinë kanë shijuar rritje në gjysmën e parë të vitit 2017

Lexo tërë artikullin
Testohet vetura me dy timonë

Testohet vetura me dy timonë

Toyota po teston një veturë me dy timonë, të quajtur Toyota Platform 2.1 Test Mule. Natyrisht, ky është një model që përdoret si pjesë e testimit të gjerë të vozitjes autonome dhe timoni i dytë vjen për arsye të sigurisë.

Lexo tërë artikullin

REKLAMA