10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

Mirëmbajtja e zakonshme ose menaxhimi i emergjencave kur jemi në drejtimin e një mjeti është i nevojshëm. Nëse gjendeni gati, ju ndihmon për të larguar stresin. Ja pajisjet që duhen të mbahen në dorë. Një palë, të tilla në fakt

Lexo tërë artikullin
Mini me dy koncepte të reja në Frankfurt (Foto/Video)

Mini me dy koncepte të reja në Frankfurt (Foto/Video)

Së bashku me konceptin e ri tërësisht elektrik, Mini Electric, kompania britanke Mini për panairin e veturave në Frankfurt ka përgatitur edhe një koncept të ri. Fjala është për konceptin John Cooper Works GP, i cili është i frymëzuar nga

Lexo tërë artikullin
Mercedes konfirmon: “Bisha” e re debuton në Frankfurt

Mercedes konfirmon: “Bisha” e re debuton në Frankfurt

Mercedes-AMG Project One hipersportiv, me teknologji hibride nga Formula 1, do të ketë premierën botërore në panairin e radhës në Frankfurt, njoftoi prodhuesi gjerman. Përveç lajmërimit të shkurtër të këtij modeli sportiv, Mercedes ka publikuar edhe një fotografi “teaser” ,

Lexo tërë artikullin
Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon

Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon

Kompania Kia ka zgjeruar linjën e saj të modeleve hibride, të cilat përfshijnë Optima Sportswagon dhe Niro Në kompani thonë se modeli Niro është shumë ekonomik dhe posedon 139 kuaj fuqi. Sipas Kia, Niro është vetura më efikase e kësaj

Lexo tërë artikullin
Renault vjen me konceptin Symbioz

Renault vjen me konceptin Symbioz

Renault ka prezantuar konceptin e tij të ardhshëm Symbioz, i cili do të zbulohet në panairin e Frankfurtit më vonë gjatë këtij muaji. Koncepti demonstron tri aspekte të motorit të së ardhmes: autonominë, vozitjen elektrike dhe lidhjen, të cilat do

Lexo tërë artikullin
BMW Seria 8 Gran Coupe vjen më 2019

BMW Seria 8 Gran Coupe vjen më 2019

Si shtesë e modeleve BMW 8 Series Coupe dhe Convertible, brendi gjerman raportohet se do të ketë edhe një version të bukur sedan. Modeli pritet të vijë në versionin me dy dyer si dhe në atë me katër dyer, por

Lexo tërë artikullin
Range Roveri i ri, plot shkëlqim (FOTO)

Range Roveri i ri, plot shkëlqim (FOTO)

Kompania e cila merret me modifikimin e veturave, Absolute Motors, ka publikuar fotografitë e modelit Range Rover që e kanë modifikuar. Ky Range Rover, para se gjithash, karakterizohet me eksterierin shkëlqyes me ngjyrë të zezë Satin, transmeton Koha.net. Natyrisht, kjo

Lexo tërë artikullin
Video/ Nuk është psikopat por shpikës! Ja ç’i ka bërë makinës…

Video/ Nuk është psikopat por shpikës! Ja ç’i ka bërë makinës…

Kevin Nick nga Britania e Madhe, ka ndërtuar një shtëpizë që do t’i përshtatej veturës “Volkswagen Passat”. Me këtë rast, ai nuk ka krijuar vetëm një objekt gjigant që është i lejuar të lëvizë në rrugë, por që është edhe

Lexo tërë artikullin
Danimarka ul çmimin e makinave deri në 80 përqind

Danimarka ul çmimin e makinave deri në 80 përqind

Për shkak të tatimeve të larta, çmimet e automobilave në Danimarkë janë ndër më të lartat në Evropë dhe së shpejti ky vend planifikon t’i ulë tatimet për automjetet. Shkalla aktuale e tatimit për automjetet e udhëtarëve në Danimarkë është

Lexo tërë artikullin
Shkoda përgatit edhe një SUV tjetër (Foto)

Shkoda përgatit edhe një SUV tjetër (Foto)

Pas lansimit të suksesshëm të modeleve Kodiaq dhe Karoq, prodhuesi çek dëshiron të zgjerojë në ofertë SUV/crossover në klasën Seat Arona. Modeli i ri do të arrijë në treg në vitin 2019 dhe Shkoda synon ta ofrojë në shkallë globale,

Lexo tërë artikullin

REKLAMA