Tesla heq modelin më të lirë Model S 75

Tesla heq modelin më të lirë Model S 75

Modeli S 75 nuk do të mund të porositet pas 24 shtatorit, shkruan Electrek. Jo shumë kohë pas lansimit të Modelit 3, numri një i Tesla, Elon Musk paralajmëroi se oferta e Model S do të pësojë ndryshime të caktuara.

Lexo tërë artikullin
Londra ndal Uber

Londra ndal Uber

Autoritetet e Transportit në Londër vendosën se kompanisë Uber nuk do t’i rinovohet licenca për shërbime private. Sipas rregullatorëve, kompania, e cila përmes aplikacionit të saj ofron gjeten e automjeteve për të lëvizur, nuk plotëson kushtet për të pasur licencën

Lexo tërë artikullin
Kjo “bishë” është konkurrenca e Volvos për BMW X1

Kjo “bishë” është konkurrenca e Volvos për BMW X1

Pas disa fotografive të rrjedhura të XC40 të ri, Volvo ka zbuluar atë zyrtarisht SUV më i vogël i Volvo’s që do të rivalizojë BMW X1 e Jaguar E-Pace, tani mund të blihet me një çmim fillestar prej 31 mijë

Lexo tërë artikullin
Makinat e garave kanë mundur ta pësojnë keq nga rrufeja e fuqishme që ra në pistë (Video)

Makinat e garave kanë mundur ta pësojnë keq nga rrufeja e fuqishme që ra në pistë (Video)

Shikuesit e një gare makinash në Northamptonshire të Anglisë, kanë mbetur të tmerruar nga rrufeja e fuqishme që goditi pistën. Por, askush nuk ka mbetur i lënduar, sepse gara ende nuk kishte filluar dhe shtegu ishte i zbrazët, transmeton Telegrafi.

Lexo tërë artikullin
‘McLaren’ kthehet me një makinë të veçantë…

‘McLaren’ kthehet me një makinë të veçantë…

“McLaren Special Operations” (MSO), departamenti që merret me versionet e veçanta të markës britanike të makinave, ka prezantuar një model të ri që ka dalë në treg vetëm në 6 njësi. Bëhet fjalë për “570GT” në ngjyrë të gjelbër, në

Lexo tërë artikullin
Audi Q8 prezantohet në fillim të vitit të ardhshëm

Audi Q8 prezantohet në fillim të vitit të ardhshëm

Fotografitë spiunuese të enterierit të modelit më të ri Audi Q8 tregojnë se ky model në brendësi është nën ndikimin e Audi A8, sidomos kur bëhet fjalë për dy ekrane të mëdha në konzolën qendrore të automobilit. Në rrjedhë janë

Lexo tërë artikullin
Mercedes prezanton bishën brabus, motor bi-turbo. Ja për sa e arrin shpejtësinë (FOTO)

Mercedes prezanton bishën brabus, motor bi-turbo. Ja për sa e arrin shpejtësinë (FOTO)

Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Brabus, tani është marrë edhe me modelin Mercedes-AMG G65. Projekti i saj më i ri quhet Brabus 900 Mercedes G65, ku për krijimin e këtij projekti si bazë ka shërbyer Mercedes-AMG

Lexo tërë artikullin
Land Rover Discovery tërheq kamionin me shtatë rimorkio, që në total peshon 110 tonë (Foto/Video)

Land Rover Discovery tërheq kamionin me shtatë rimorkio, që në total peshon 110 tonë (Foto/Video)

Dëshmi se Land Rover është një nga veturat më cilësore, e tregon më së miri videoja e publikuar më poshtë, në të cilën shfaqet duke tërhequr një kamion prej 110 tonë nëpër një rrugë në Australi. Pa dyshim se videoja

Lexo tërë artikullin
Del në shitje i vetmi Rolls-Royce Hyperion (Foto)

Del në shitje i vetmi Rolls-Royce Hyperion (Foto)

Rrolls-Royce Hyperion, që është krijuar për një klient të pasur më 2008, do të dalë së shpejti në shitje. Makina unike që ka bazën e modelit Phantom, ndërsa shumicën e përfundimeve i ka sikur të veturave të viteve të 30-ta,

Lexo tërë artikullin
Mercedes Maybach me 4 elektromotorë dhe 750 kuaj fuqi – (Foto)

Mercedes Maybach me 4 elektromotorë dhe 750 kuaj fuqi – (Foto)

Me siguri vetura më luksoze e ekspozuar në panairin e veturave në Frankfurt, është koncepti Mercedes-Maybach 6, i cili është prezantuar në versionin kabriolet, transmeton Zeri.info. Nga  Mercedes thonë se modeli i ri është dizajnuar në përputhje me moton e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA