Pronarët e veturave votojnë Dacian si markën më të mirë konform çmimit (Foto)

Pronarët e veturave votojnë Dacian si markën më të mirë konform çmimit (Foto)

Mbi 10,000 pronarë të veturave të anketuar e kanë vlerësuar Dacia’n si markën më të mirë të makinave për vlerën e parave që ata paguajnë në tregun e Britanisë së Madhe. Sondazhi që u fokusua tek 30 nga prodhuesit më

Lexo tërë artikullin
Krejt çfarë duhet të dini për njësinë matëse kuaj-fuqi

Krejt çfarë duhet të dini për njësinë matëse kuaj-fuqi

Kuaj-fuqi (kf) është njësi për matjen e fuqisë me të cilën kryhet një punë. Ekzistojnë disa standarde për matjen me kuaj-fuqi. Ky term është adoptuar në fund të shekullit 18 nga inxhinieri Skocez James Watt për të krahasuar fuqinë e

Lexo tërë artikullin
Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon (Foto)

Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon (Foto)

Kompania Kia ka zgjeruar linjën e saj të modeleve hibride, të cilat përfshijnë Optima Sportswagon dhe Niro. Në kompani thonë se modeli Niro është shumë ekonomik dhe posedon 139 kuaj fuqi. Sipas Kia, Niro është vetura më efikase e kësaj

Lexo tërë artikullin
Së shpejti prezantohen dy versione të reja të Volkswagen Amarok (Foto)

Së shpejti prezantohen dy versione të reja të Volkswagen Amarok (Foto)

Kompania Volkswagen Commercial Vehicles njofton se panairin e veturave në Frankfurt do ta shfrytëzojë për të prezantuar para publikut të gjerë dy versione të reja të modelit Pick-up – Amarok. Versioni më i veçantë është koncepti Amarok Aventura Exclusive, falë

Lexo tërë artikullin
10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

Mirëmbajtja e zakonshme ose menaxhimi i emergjencave kur jemi në drejtimin e një mjeti është i nevojshëm. Nëse gjendeni gati, ju ndihmon për të larguar stresin. Ja pajisjet që duhen të mbahen në dorë. Një palë, të tilla në fakt

Lexo tërë artikullin
Mini me dy koncepte të reja në Frankfurt (Foto/Video)

Mini me dy koncepte të reja në Frankfurt (Foto/Video)

Së bashku me konceptin e ri tërësisht elektrik, Mini Electric, kompania britanke Mini për panairin e veturave në Frankfurt ka përgatitur edhe një koncept të ri. Fjala është për konceptin John Cooper Works GP, i cili është i frymëzuar nga

Lexo tërë artikullin
Mercedes konfirmon: “Bisha” e re debuton në Frankfurt

Mercedes konfirmon: “Bisha” e re debuton në Frankfurt

Mercedes-AMG Project One hipersportiv, me teknologji hibride nga Formula 1, do të ketë premierën botërore në panairin e radhës në Frankfurt, njoftoi prodhuesi gjerman. Përveç lajmërimit të shkurtër të këtij modeli sportiv, Mercedes ka publikuar edhe një fotografi “teaser” ,

Lexo tërë artikullin
Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon

Kia sjell modelet e reja Niro dhe Optima Sportswagon

Kompania Kia ka zgjeruar linjën e saj të modeleve hibride, të cilat përfshijnë Optima Sportswagon dhe Niro Në kompani thonë se modeli Niro është shumë ekonomik dhe posedon 139 kuaj fuqi. Sipas Kia, Niro është vetura më efikase e kësaj

Lexo tërë artikullin
Renault vjen me konceptin Symbioz

Renault vjen me konceptin Symbioz

Renault ka prezantuar konceptin e tij të ardhshëm Symbioz, i cili do të zbulohet në panairin e Frankfurtit më vonë gjatë këtij muaji. Koncepti demonstron tri aspekte të motorit të së ardhmes: autonominë, vozitjen elektrike dhe lidhjen, të cilat do

Lexo tërë artikullin
BMW Seria 8 Gran Coupe vjen më 2019

BMW Seria 8 Gran Coupe vjen më 2019

Si shtesë e modeleve BMW 8 Series Coupe dhe Convertible, brendi gjerman raportohet se do të ketë edhe një version të bukur sedan. Modeli pritet të vijë në versionin me dy dyer si dhe në atë me katër dyer, por

Lexo tërë artikullin