Range Roveri i ri, plot shkëlqim (FOTO)

Range Roveri i ri, plot shkëlqim (FOTO)

Kompania e cila merret me modifikimin e veturave, Absolute Motors, ka publikuar fotografitë e modelit Range Rover që e kanë modifikuar. Ky Range Rover, para se gjithash, karakterizohet me eksterierin shkëlqyes me ngjyrë të zezë Satin, transmeton Koha.net. Natyrisht, kjo

Lexo tërë artikullin
Video/ Nuk është psikopat por shpikës! Ja ç’i ka bërë makinës…

Video/ Nuk është psikopat por shpikës! Ja ç’i ka bërë makinës…

Kevin Nick nga Britania e Madhe, ka ndërtuar një shtëpizë që do t’i përshtatej veturës “Volkswagen Passat”. Me këtë rast, ai nuk ka krijuar vetëm një objekt gjigant që është i lejuar të lëvizë në rrugë, por që është edhe

Lexo tërë artikullin
Danimarka ul çmimin e makinave deri në 80 përqind

Danimarka ul çmimin e makinave deri në 80 përqind

Për shkak të tatimeve të larta, çmimet e automobilave në Danimarkë janë ndër më të lartat në Evropë dhe së shpejti ky vend planifikon t’i ulë tatimet për automjetet. Shkalla aktuale e tatimit për automjetet e udhëtarëve në Danimarkë është

Lexo tërë artikullin
Shkoda përgatit edhe një SUV tjetër (Foto)

Shkoda përgatit edhe një SUV tjetër (Foto)

Pas lansimit të suksesshëm të modeleve Kodiaq dhe Karoq, prodhuesi çek dëshiron të zgjerojë në ofertë SUV/crossover në klasën Seat Arona. Modeli i ri do të arrijë në treg në vitin 2019 dhe Shkoda synon ta ofrojë në shkallë globale,

Lexo tërë artikullin
Një i vdekur në festivalin “Burning Man 2017”

Një i vdekur në festivalin “Burning Man 2017”

aron Mitchell, raportohet se ka vdekur gjatë një vrapimi drejt zjarrit në festivalin e artit dhe muzikës “Burning Man 2017”, në Nevada të Amerikës. 41-vjeçari vdiq dje edhe pse fillimisht u dërgua në qendrën spitalore të djegieve në Kolegjin Universitar

Lexo tërë artikullin
Mercedesi më 12 shtator zbulon konceptin e ri (Video)

Mercedesi më 12 shtator zbulon konceptin e ri (Video)

Mercedesi më 12 shtator në panairin e Frankfurtit pritet të sjellë një koncept të ri, i cili pritet të rivalizojë modelin BMW i3. Modeli do të lansohet në vitin 2020 dhe kompania ka njoftuar se pret që të jetë modeli

Lexo tërë artikullin
Treni supersonik kinez, me 4000 km/orë

Treni supersonik kinez, me 4000 km/orë

Kina, 3 cila dallohet për gjenialitetin dhe arritjet mëse efikase në fushën e teknlologjisë, tashmë planifikon të ndërtojë një “tren fluturues”, i cili parashikohet të arrijë deri në 4000 km/orë. “Treni fluturues”, i cili do të përdoret për transport pasagjerësh,

Lexo tërë artikullin
Kia me koncept të ri në Frankfurt

Kia me koncept të ri në Frankfurt

Panairi i ardhshëm i automobilave, Frankfurt Motor Show, do të jetë edhe më interesant pasi Kia ka njoftuar se do të prezantojë një koncept të ri të cilit akoma s’ia ka zbuluar emrin. Modeli pritet të vijë në pamje sportive,

Lexo tërë artikullin
Gjykata amerikane burgosë inxhinierin e Volkswagen

Gjykata amerikane burgosë inxhinierin e Volkswagen

James Liang, një inxhinier i akuzuar për skandalin “dieselgate” të Volkswagen, është dënuar me 40 muaj burgim dhe një gjobë prej 200,000 dollarësh. Gjyqtari amerikan i gjykatës së qarkut, Sean Cox thuhet se ka dhënë një dënim të rëndë me

Lexo tërë artikullin
Cilat janë arsyjet pse Larmborghini nuk reklamohet në televizione ?

Cilat janë arsyjet pse Larmborghini nuk reklamohet në televizione ?

Zakonisht gjërat e mira e të shtrenjta reklamohen nëpër kanale të ndryshme televizive, për t’i njohur publikun e gjerë rreth tij dhe ta kenë më të lehtë zgjedhjen e tij, por Lamborghini nuk e praktikon këtë dhe ka një arsye

Lexo tërë artikullin