Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)

Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)

Mercedesi ka prezantuar konceptin e makinës elektrike luksoze. 6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet dhe quhet bishti i barkës. Edhe pse ka pamje fantastike, do të jetë paksa e

Lexo tërë artikullin
Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)

Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)

Mercedesi ka prezantuar konceptin e makinës elektrike luksoze. 6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet dhe quhet bishti i barkës. Edhe pse ka pamje fantastike, do të jetë paksa e

Lexo tërë artikullin
Ky është Z4, modeli më i ri i BMW

Ky është Z4, modeli më i ri i BMW

Janë publikuar fotografitë e konceptit BMW Z4, para debutimit të tij në panairin e veturave ‘Pebble Beach Concours d’Elegance’. BMW Z4 i ri do të zëvendësojë gjeneratën e dytë të këtij modeli, i cili është në qarkullim që nga viti

Lexo tërë artikullin
Hyundai vjen me model të ri

Hyundai vjen me model të ri

Prodhuesi korean ka prezantuar në Seul prototipin e gjeneratës së re të automobilave SUV Next Generation FCEV, i cili ka dizajn që dallon nga modelet tjera konvenciale të Hyundai, transmeton KosovaPress. Vetura ka maskë të madhe të përparme dhe drita

Lexo tërë artikullin
Volkswagen paralajmëron modelin e ri SUV

Volkswagen paralajmëron modelin e ri SUV

Volkswagen ka treguar se do t’i shtojë edhe një model familjes së saj të SUV-ëve. Modeli do të quhet T-Roc, dhe do të prezantohet me 23 gusht në një ngjarje speciale. Marka gjermane tani ka lansuar një video të modelit të ri

Lexo tërë artikullin
Bie prodhimi i automobilave në SHBA

Bie prodhimi i automobilave në SHBA

Rënia e madhe e prodhimit në sektorin e automobilave amerikanë në korrik ka reflektuar në prodhimin e përgjithshëm në SHBA, i cili është në stagnim tash e sa muaj. FED ka bërë të ditur sot se prodhimi ka shënuar rënie

Lexo tërë artikullin
720S, modeli më i suksesshëm i McLarenit

720S, modeli më i suksesshëm i McLarenit

Sipas mediave britanike modeli i ri 720S i kompanisë së njohur britanike, McLaren, ka shënuar një sukses shumë të madh. Saktësisht, pesë muaj pas promovimit zyrtarisht në panairin e veturave në Gjenevë, McLaren veç kishte pranuar mbi 1500 porositë për

Lexo tërë artikullin
Porsche nuk dëshiron të dalë në gjyq, klientëve u blen syza për diell

Porsche nuk dëshiron të dalë në gjyq, klientëve u blen syza për diell

Në një marrëveshje të pazakonshme jashtë gjyqit, Porsche ka marrë për obligim që pronarëve të disa modeleve të caktuara të këtij brendi në SHBA t’iu japë para për blerjen e syzave për diell. Marrëveshjet jashtë gjyqit nuk janë të rralla

Lexo tërë artikullin
Infinity befason me konceptin Prototype 9 | FOTO

Infinity befason me konceptin Prototype 9 | FOTO

Brendi premium i Nissan është i njohur për nga dizajni perfekt i automobilave të tij, por kësaj radhe inspirimin e ka gjetur në të kaluarën. Infinity ka befasuar të gjithë me konceptin e tij Prototype 9, i cili premierën do

Lexo tërë artikullin
Hyundai së shpejti do të ketë çelës të mençur

Hyundai së shpejti do të ketë çelës të mençur

Hyundai Mobis, kompania e cila në Hyundai merret me elektronikën e automjeteve të këtij grupi, ka bërë të ditur se që nga viti 2019 do të lëshojë në prodhim masiv çelësat e mençur të bazuar në teknologjinë NFC, e cila

Lexo tërë artikullin

REKLAMA