Rezultati i bashkimit Toyota-Intel

Rezultati i bashkimit Toyota-Intel

Liderët e industrisë së makinave që ecin vetë janë bashkuar për të krijuar një “ekosistem” që do e çojë edhe më tej teknologjinë. Intel dhe Toyota kanë njoftuar se do të krijojnë “Automotive Edge Computing Consortium”. Kompanitë kanë në plan

Lexo tërë artikullin
Volvo nga viti 2019 do të prodhojë vetëm vetura elektrike | VIDEO

Volvo nga viti 2019 do të prodhojë vetëm vetura elektrike | VIDEO

Prodhuesi botërorë i veturave Volvo ka bërë të ditur që të gjitha veturat e tyre nga viti 2019 do të kenë motor elektrik. Volvo këtë vendime quan si më të rëndësishmin që ndonjëherë e ka marur ndonjë prodhues, ku ka

Lexo tërë artikullin
Honda Jazz për 2018 debuton në Frankfurt | FOTO

Honda Jazz për 2018 debuton në Frankfurt | FOTO

Pas premierës së caktuar për shtator në Frankfurt, versioni i ri-stilizuar i modelit Jazz arrin në sallonet e shitjes evropiane në nëntor të këtij viti. Honda ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit Jazz për 2018 dhe përveç ri-dizjanit,

Lexo tërë artikullin
Pronarë e Porsche 918 Spyder, takohen për një aventurë nëpër shtigje malore (Video)

Pronarë e Porsche 918 Spyder, takohen për një aventurë nëpër shtigje malore (Video)

Janë bërë bashkë për një aventurë malore – prej Gjenevës së Zvicrës deri në Grandes Alpes të Francës – 19 pronarë me veturat e tyre 918 Spyder. Peizazhi dhe shtigjet e ngushta ku lëvizin këto Porsche të shtrenjta, janë të

Lexo tërë artikullin
Dizajneri i Land Roverit u kërkon falje lopëve (FOTO)

Dizajneri i Land Roverit u kërkon falje lopëve (FOTO)

Gerry McGovern, që është dizajner i enterierëve në Land Rover, ka bërë një deklaratë të pazakontë ku u kërkon falje publike lopëve. Me të bërë të ditur se Jaguri ri që do të lansohet nuk do të ketë lëkurë origjinale,

Lexo tërë artikullin
Mercedes paralajmëron konceptin e ri

Mercedes paralajmëron konceptin e ri

Mercedes zyrtarisht ka paralajmëruar një koncept të ri pak ditë pasi shefi i dizajnit në këtë kompani, Gordon Wagener, paralajmëroi koncept të ri që do të vijë shumë shpejt. Video e publikuar nga Mercedes tregon detajet e dizajnit të veturës së

Lexo tërë artikullin
Volkswagen vjen me surpriza për ata që kanë makinë të kësaj marke

Volkswagen vjen me surpriza për ata që kanë makinë të kësaj marke

Prodhuesi gjerman i automobilave Volkswagen do të inkurajojë me një shumë prej dhjetë mijë eurosh për të gjithë ata, të cilët dëshirojnë të zëvendësojnë veturat e tyre të vjetra, transmeton KosovaPress. Vendimi i gjigantit të madh gjerman vjen në momentin

Lexo tërë artikullin
Vantage i ri, i gatshëm deri në fund të vitit

Vantage i ri, i gatshëm deri në fund të vitit

Modeli bazë në ofertën e Aston Martinit së shpejti do të bëhet me zëvendësuesin e tij të pritur për një kohë të gjatë. Në Aston Martin janë në fazën përfundimtare të testimit të gjeneratës së re të modelit Vantage, ndërsa

Lexo tërë artikullin
Porsche përgatit modelin 911 Speedster

Porsche përgatit modelin 911 Speedster

Prodhuesi gjerman do të paraqesë në auto-sallonin në Frankfurt, një tjetër version të veçantë të 911, i cili do të ketë shenjën Speedster, shkruan Car Magazine. Emri, të cilin Porsche e ka përdorur disa herë në historinë e saj, është

Lexo tërë artikullin
Modeli super-sportiv Lexus nuk shitet sipas parashikimeve

Modeli super-sportiv Lexus nuk shitet sipas parashikimeve

Prodhimi i modelit super-sportiv Lexus LFA ka përfunduar para pesë vjetësh dhe të dhënat më të reja tregojnë se disa njësi janë ende të pa shitura. Modeli, prodhimi i të cilit është kufizuar në vetëm 500 njësi dhe për të

Lexo tërë artikullin

REKLAMA