McLaren Senna GTR del në shitje me çmim marramendës

McLaren Senna GTR del në shitje me çmim marramendës

Një ndër makinat më të bukura nga McLaren, Senna GTR ka dalur në shtitje me çmim prej më shumë se 2 milionë euro. Kjo veturë i ka vetëm 55 km, dhe ka dalë në treg vitin e kaluar kurse dërgesat

Lexo tërë artikullin
Volkswagen prezanton crossoverin e ri në shkurt

Volkswagen prezanton crossoverin e ri në shkurt

Volkswagen gjerman do të zbulojë katër modele të reja crossover muajin e ardhshëm, por në Indi. Në ekspozitën e veturave që do të mbahet nga data 7-12 shkurt, VW do të zbulojë modelet A0, T-Roc, Tiguan AllSpace dhe ID Crozz

Lexo tërë artikullin
Renault prezanton dy hibride të reja

Renault prezanton dy hibride të reja

Edhe pse të dy modelet janë të etiketuar E-Tech, Clio do të jetë më shumë i një automjeti hibrid, ndërsa Captur do të ketë një sistem hibrid elektrik për të ulur emetimet e CO2, si dhe përdorimin e karburantit. Captur

Lexo tërë artikullin
Audi RS Q8 tejkalon shpejtësinë e paralajmëruar

Audi RS Q8 tejkalon shpejtësinë e paralajmëruar

Përformanca e modelit RS Q8, është më e mirë se që është paralajmëruar Jemi në kohën e super makinave SUV, ku Lamborghini Urus dhe Bentley Bentayga mund të lëvizin me rreth 320 kilometra në orë, që është nivel i super

Lexo tërë artikullin
Jeep Wrangler Recon Edition përditësohet që të jetë edhe më i fuqishëm

Jeep Wrangler Recon Edition përditësohet që të jetë edhe më i fuqishëm

Terrenet e vështira nuk do janë aspak problem për këtë makinë, që ka edhe dukje shumë më të mirë Shumica e veturave që janë për të gjitha terrenet, më së shumti përdoren për të kryer obligimet e përditshme, se sa

Lexo tërë artikullin
BMW, rekord shitjes në Kinë për 2019

BMW, rekord shitjes në Kinë për 2019

Gjiganti i prodhimit të automjeteve BMW shiti mbi 720 000 automjete në Kinë në vitin 2019, një numër rekord që kur kompania gjermane hyri në tregun kinez 15 vjet më parë. Rekordi përfaqëson një rritje vjetore prej më shumë se

Lexo tërë artikullin
Lexus ka marrë më në fund vendim, se çfarë do të bëjë me modelin e vjetruar

Lexus ka marrë më në fund vendim, se çfarë do të bëjë me modelin e vjetruar

Duhet veprim i shpejtë, pasi ka kaluar kohë e gjatë, që kur doli nga prodhimi I prezantuar më 2013, me një dizajn shumë kontrovers, modeli IS është vjetruar mjaft mirë. Në vitin 2016, pësoi një ndryshim të lehtë në dukje,

Lexo tërë artikullin
Mazda MX-5 Miata do të ketë teknologji hibre

Mazda MX-5 Miata do të ketë teknologji hibre

Sistemi i-ELOOP pritet të jetë standard, në të gjitha Mazdat që shiten në tregun evropian. Versioni ri i Mazda MX-5 Miata, që do të lansohet gjatë këtij viti në tregun evropian, do të ketë teknologjinë hibride i-ELOOP, që mbledhë energji

Lexo tërë artikullin
Hiper-makina e re nga McLaren do të kushtojë më shumë se ato nga Bugatti

Hiper-makina e re nga McLaren do të kushtojë më shumë se ato nga Bugatti

Duket se kjo hiper-makinë, do të jetë shumë më e shtrenjtë se Senna Vision GT ishte një makinë e fuqishme, por që mund të vozitej vetën në PalyStation 4, ndërsa planifikohej që të krijohej edhe një version real, për rrugë

Lexo tërë artikullin
Vetura “Yugo” ka mbetur si më e keqja në histori

Vetura “Yugo” ka mbetur si më e keqja në histori

Yugo ishte një veturë e vogël e bërë në ish-Jugosllavi por që mbijeton ende sot në vetëdijen e amerikanëve si dështimi më i madh në botën e automobilave. Në aspektin konstruktiv ishte e dobët. Në aspektin e dizajnit ishte e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA