Volkswagen publikon fotografi të ‘Golf 8’ në versionin karavan

Volkswagen publikon fotografi të ‘Golf 8’ në versionin karavan

Gjiganti i makinave gjermane ka konfirmuar se gjenerata e re e Golfit do të prodhohet në versionin karavan. Në fakt, Golf SportWagen (Variant) dhe Alltrack tashmë janë anuluar zyrtarisht për tregun amerikan. Kësisoj, mbetet e paqartë se çfarë do të

Lexo tërë artikullin
Super-vetura që do vozitet në ‘Fast and Furious 9’

Super-vetura që do vozitet në ‘Fast and Furious 9’

Tradicionalisht, personazhi i Vin Diesel vozit vetura të tipit ‘Dodge Charger’ në filmat e ‘Fast & Furious’. Më herët, vetë aktori e publikoi një video prapa skenave, duke zbuluar se do vozisë një ‘Dodge Charter SRT Hellcat Widebody 2020’. Megjithatë,

Lexo tërë artikullin
Musk zbulon prototipin e raketës Starship

Musk zbulon prototipin e raketës Starship

Themeluesi i kompanisë hapësinore amerikane Space X, Elon Musk, ka zbuluar një prototip të raketës së tij Starship, e cila sipas tij, mund të transportojë njerëz në Hënë. “Zbulimi i madh kritik që është i nevojshëm për ne për t’u

Lexo tërë artikullin
Volvo CX40 që mbushet me rrymë, një nga makinat më të sigurta ndonjëherë

Volvo CX40 që mbushet me rrymë, një nga makinat më të sigurta ndonjëherë

Kjo është njëherësh, makina e parë elektrike nga Volvo dhe prezantohet gjatë muajit të ardhshëm. Sikur të gjithë prodhuesit edhe Volvo po punon në makina që mbushen me rrymë, ndërsa planifikon t’i elektrifikojë të gjitha modelet e këtij viti dhe

Lexo tërë artikullin
General Motors bashkëpunon me Amazon, për të instaluar “Alexa-n” në vetura

General Motors bashkëpunon me Amazon, për të instaluar “Alexa-n” në vetura

Në bashkëpunim me Amazon, General Motors do të instalojë në vetura asistentin Alexa, që mund të kontrollohet me zë. Kompanitë kanë bërë të ditur, se ky sistem teknologjik, deri në gjysmën e vitit që vjen, do të mundësohet për të

Lexo tërë artikullin
Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG

Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG

Ndërsa Mercedes zgjeron ofertat me modele të reja, po kështu rritet edhe numri i makinave AMG me performancë të lartë nga ky prodhues. Megjithatë, jo çdo Mercedes është i dizajnuar që t’i nënshtrohet trajtimit AMG. Motor Trend shkruan se të

Lexo tërë artikullin
Audi zbulon “bishat” e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback

Audi zbulon “bishat” e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback

Audi ka prezantuar dy modele RS nga familja Q3 në të njëjtën kohë. Përveç gjeneratës tjetër Audi RS Q3, ekziston një variant i performancës së lartë të coupe Q3 Sportback. Nën ‘kapuçin’ e të dy makinave është i njëjti motor

Lexo tërë artikullin
General Motors bashkëpunon me Amazon, për të instaluar “Alexa-n” në vetura

General Motors bashkëpunon me Amazon, për të instaluar “Alexa-n” në vetura

Në bashkëpunim me Amazon, General Motors do të instalojë në vetura asistentin Alexa, që mund të kontrollohet me zë. Kompanitë kanë bërë të ditur, se ky sistem teknologjik, deri në gjysmën e vitit që vjen, do të mundësohet për të

Lexo tërë artikullin
Ky koncept i makinës ‘Rolls Royce’ është i jashtëzakonshëm

Ky koncept i makinës ‘Rolls Royce’ është i jashtëzakonshëm

Kjo makina ‘Rolls Royce’ e së ardhmes. ‘Rolls Royce’ ka paraqitur konceptin e ri të makinës të së ardhmes dhe është e jashtëzakonshme. Në videon që do shihni më poshtë, është prezantuar koncepti i së ardhmes së makinës “Rolls Royce”

Lexo tërë artikullin
Shkup: “Nuk është gjithçka te shpejtësia”, garë me motoçikleta ku fiton ai që arrin i fundit

Shkup: “Nuk është gjithçka te shpejtësia”, garë me motoçikleta ku fiton ai që arrin i fundit

Të dielën në Shkup, me fillim në ora 12, do të mbahet garë me motoçikleta, ku fitues do të shpallet ai që arrin i fundit. Sipas organizatorëve, qëllimi i kësaj gare është që të përçojë mesazh deri te publiku për

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER