Range Rover Evoque kthehet në një veturë super sportive

Range Rover Evoque kthehet në një veturë super sportive

Kompania gjermane e modifikimit të veturave Lumma Design, ka përditësuar Range Rover Evoque duke e kthyer atë në një veturë super sportive. Kjo kompani këtë paket modifikimesh e ka quajtur CLR RE, ku përfshihet drita të reja, mbrojtës të ri

Lexo tërë artikullin
Ja sa kushton modeli i fundit i Nissan Armanda

Ja sa kushton modeli i fundit i Nissan Armanda

Modeli fundit i Nissan Armada, që nuk ka ndryshuar shumë në dukje në krahasim me paraardhësin e lansuar më 2017, ka ngritje të lehtë çmimi, transmeton Telegrafi. Por, çmimi fillestar prej 43 mijë eurove, nuk po konsiderohet të jetë aq

Lexo tërë artikullin
Audi zbulon “bishat” e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback

Audi zbulon “bishat” e reja RS Q3 dhe RS Q3 Sportback

Audi ka prezantuar dy modele RS nga familja Q3 në të njëjtën kohë. Përveç gjeneratës tjetër Audi RS Q3, ekziston një variant i performancës së lartë të coupe Q3 Sportback. Nën ‘kapuçin’ e të dy makinave është i njëjti motor

Lexo tërë artikullin
Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG

Mercedes zbulon cilat modele përfundimisht nuk do ta marrin versionin AMG

Ndërsa Mercedes zgjeron ofertat me modele të reja, po kështu rritet edhe numri i makinave AMG me performancë të lartë nga ky prodhues. Megjithatë, jo çdo Mercedes është i dizajnuar që t’i nënshtrohet trajtimit AMG. Motor Trend shkruan se të

Lexo tërë artikullin
Ford tërheq 322.000 makina në Evropë

Ford tërheq 322.000 makina në Evropë

Kompania Ford ka njoftuar se do të tërheqë në servisim emergjent modelet Mondeo, S-Max dhe Galaxy të prodhuara nga shkurti 2014 deri në shkurt 2019, për shkak të një problemi me baterinë. Tërheqja e këtyre makinave bëhet për shkak të

Lexo tërë artikullin
Me telefon në timon, Volvo shpik sistemin që ndalon makinën

Me telefon në timon, Volvo shpik sistemin që ndalon makinën

Të drejtosh automjetin më telefon në dorë je po aq i rrezikshëm sa kur je i dehur. Në fillim të këtij vitit, Volvo e prezantoi një sistem të ri sigurie, që identifikon sjelljet e shoferit, nëse është i dehur apo

Lexo tërë artikullin
1 miliardë $ gjobë për kompaninë mëmë të Mercedes, mashtroi me C-Class

1 miliardë $ gjobë për kompaninë mëmë të Mercedes, mashtroi me C-Class

Kompania mëmë e Mercedes Benz, Daimler, është gjobitur me 870 milionë euro, ose gati 1 miliardë dollarë, pasi prokurorët gjermanë zbuluan se kishin mashtruar me shkarkimin e gazrave ndotës me makinat e tyre C-Class dhe E-Class. Janë rreth 280 mijë

Lexo tërë artikullin
Hyundai do revolucionarizojë botën e automobilizmit me këtë veturë

Hyundai do revolucionarizojë botën e automobilizmit me këtë veturë

Prodhuesit kryesorë të automjeteve janë duke garuar të jenë të parët që ofrojnë një automjet vetë-drejtues, me disa partnerë me kompani të jashtme për të ndihmuar në zhvillimin e teknologjisë. Jaguari Land Rover ka bërë partneritet me kompaninë e vetë-drejtimit

Lexo tërë artikullin
Makinat BMW që dyshohet se janë të prodhuara në mënyrë misterioze në Rusi

Makinat BMW që dyshohet se janë të prodhuara në mënyrë misterioze në Rusi

BMW ka fabrikë në Rusi, por aty duket se po prodhohen edhe disa makina në mënyrë të paautorizuar. Rusia e ka mënyrën e vet të realizimit të proceseve të ndryshme dhe përkundër ndryshimeve globale, vazhdon ta mbajë larg ndikimin nga

Lexo tërë artikullin
Zbulohet një tjetër varrezë e makinave të reja

Zbulohet një tjetër varrezë e makinave të reja

Ueb faqja amerikane Jalopnik ka zbuluar një varrezë prej afro 3,000 automjeteve të reja BMW në Kanada që nga viti 2015. Pas historisë së 9,000 makinave të reja Mercedes të parkuara në pistën e një aeroporti ushtarak në Gjermani, mbërrin

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER