Tesla konfirmon se do ta sjellë në nëntor një pickup

Tesla konfirmon se do ta sjellë në nëntor një pickup

Në mesin e shumë modeleve që i ka lansuar dhe të tjerave që i ka paralajmëruar, derisa po ka shumë problem në shpërndarjen e tyre, Tesla konfirmoi edhe një model të ri. Për një kohë të gjatë, ishte thënë se

Lexo tërë artikullin
Prezantohet Land Rover-i i ri i modifikuar

Prezantohet Land Rover-i i ri i modifikuar

Kompania britanike për modifikimin e veturave ‘Chelsea Truck Company’ ka prezantuar një Land Rover Defender, i rimodeluar në skica të gjeneratës së kaluar të modelit standard. “Forrest Green Land Rover Defender 110 Edition” posedon mbrojtëse të zgjeruara, maskë të përparme,

Lexo tërë artikullin
Volvo XC40 Recharge, për 40 minuta mbushë 80 për qind të baterisë

Volvo XC40 Recharge, për 40 minuta mbushë 80 për qind të baterisë

Para një viti, Volvo ka bërë të ditur se do ta lansojë një makinë tërësisht elektrike, të bazuar në XC40, ndërsa tani prodhuesi suedez e ka prezantuar këtë makinë që quhet XC40 Recharge, që është e para e linjës Recharge.

Lexo tërë artikullin
Volvo XC40 Recharge, për 40 minuta mbushë 80 për qind të baterisë

Volvo XC40 Recharge, për 40 minuta mbushë 80 për qind të baterisë

Para një viti, Volvo ka bërë të ditur se do ta lansojë një makinë tërësisht elektrike, të bazuar në XC40, ndërsa tani prodhuesi suedez e ka prezantuar këtë makinë që quhet XC40 Recharge, që është e para e linjës Recharge.

Lexo tërë artikullin
Kjo është makina më e “çmendur” që është krijuar nga Bugatti

Kjo është makina më e “çmendur” që është krijuar nga Bugatti

Njihuni me Bugatti Vision GT, një makinë e cila është krijuar për video lojën Gran Turismo me një fuqi mbresëlënëse prej 1500 kuaj fuqi. Makina që po flasim është ‘Bugatti Vision GT” , kjo makinë fillimisht është dizajnuar për lojën

Lexo tërë artikullin
Bentley fillon prodhimin e Flying Spur, makinë e fuqishme me nivel të lartë

Bentley fillon prodhimin e Flying Spur, makinë e fuqishme me nivel të lartë

Ka filluar prodhimi i këtij modeli me 626 kuaj fuqi, që blerësve do t’ju dërgohet gjatë vitit që vjen Si një makinë shumë e rëndësishme për Bentley, Flying Spur i ri ka kaluar më se një milion kilometra, në mënyrë

Lexo tërë artikullin
Del në shitje Fiat-i i prodhuar më 1969, ka të kaluara vetëm 18 mijë km

Del në shitje Fiat-i i prodhuar më 1969, ka të kaluara vetëm 18 mijë km

Kur doli së pari në shitje në vitin 1969, Fiat 128 revolucionarizojë botën e automobilave. Kjo, për arsyen se konsiderohej vetura e parë me “motor në hundë”. Ajo po ashtu mori çmimin si “Vetura Evropiane e Vitit”. Një banor i

Lexo tërë artikullin
Arrin Yaris i ri

Arrin Yaris i ri

Toyota ka prezantuar Yaris-in e ri, i cili arrin në një platformë krejt të re, me një enterier të ri dhe njësi motorike. Gjigandi japonez ka investuar shumë në vogëlushin e tij urban, i cili është modeli më i shitur

Lexo tërë artikullin
BMW i kundërpërgjigjet Mercedes CLA 35 dhe Audi S3 Sedan

BMW i kundërpërgjigjet Mercedes CLA 35 dhe Audi S3 Sedan

Gjigandi premium bavarez BMW ka njoftuar një Gran Coupe të ri të Serisë 2 me foto tërheqëse. Duke gjykuar nga këto fotografi, coupe-ja e re me katër dyer, ka adoptuar modelimin e Serisë së re 1, e cila bazohet në

Lexo tërë artikullin
Lamborghini ka modelin e ri më të shitur në histori

Lamborghini ka modelin e ri më të shitur në histori

Prodhuesi italian prodhoi 14.022 kopje të Hurracan në vetëm pesë vjet, ndërsa i njëjti numër i makinave Gallardo zgjati për dhjetë vjet. Lamborghini SUV Urus aktualisht është modeli më i kërkuar nga prodhuesi italian, por historikisht makina më e shitur

Lexo tërë artikullin

REKLAMA