BE zbulon skemën e mashtrimi me TVSH-në, e përfshirë dhe Shqipëria

BE zbulon skemën e mashtrimi me TVSH-në, e përfshirë dhe Shqipëria

Zyra e Prokurorit Publik Europian njoftoi zbulimin e një skeme evazionin fiskal  me TVSH-në për shitjen e pajisjeve elektronike. Kontrolle janë zhvilluar në 14 vende të bllokut lidhur me aktivitetin kriminal që besohet të ketë sjellë një humbje prej 2.2

Read Full Article
U raportua e zhdukur, vajza e mitur në Pejë thotë se kaloi natën me shoqen e saj dhe një 19-vjeçar

U raportua e zhdukur, vajza e mitur në Pejë thotë se kaloi natën me shoqen e saj dhe një 19-vjeçar

Gjatë ditës së djeshme një vajzë e mitur në Pejë ka shqetësuar pa masë familjen e saj, të cilët u detyruan të kërkojnë ndihmën e Policisë së Kosovës për shkak se nuk dinin asgjë për vendndodhjen e 14-vjeçares. Me t’u

Read Full Article
“Do vriste një banor të zonës me kallashnikov”, arrestohet 65-vjeçari në Golem

“Do vriste një banor të zonës me kallashnikov”, arrestohet 65-vjeçari në Golem

Një 65-vjeçar është arrestuar nga forcat e policisë në plazhin e Golemit. Burime për Abc bëjnë me dije se në momentin e arrestimit, në banesën e tij në fshatin Karpen, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan një armë kallashnikov dhe

Read Full Article
Xhubleta shqiptare pjesë e UNESCO-s, ambasadorja Yuri Kim: Një nga fustanet më të bukur në botë!

Xhubleta shqiptare pjesë e UNESCO-s, ambasadorja Yuri Kim: Një nga fustanet më të bukur në botë!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim iu është bashkuar reagimeve pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Në një mesazh në Twitter, ambasadorja pohon se xhubleta shqiptare është një fustanet më të bukur në

Read Full Article
Protesta në Malin e Zi edhe kundër Open Balkan

Protesta në Malin e Zi edhe kundër Open Balkan

Mijëra qytetarë në Mal të Zi kanë protestuar për herën e tretë brenda muajit. Këtë herë, krahas thirrjeve për zgjedhje të reja dhe tërheqjen e ligjit për presidentit, protestuesit i bënë thirrje Abazoviç që të heqë dorë nga dëshira për

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....