Vitin e ardhshëm shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset në Prishtinë

Vitin e ardhshëm shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset në Prishtinë

Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Donjeta Sahatçiu, ka bërë të ditur sot se shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset në kryeqytet në vitin 2023. Sahatçiu ka bërë të ditur se vitin tjetër, komuna e Prishtinës ka futur në buxhetin

Read Full Article
Serbia nuk do votojë për përjashtimin e Rusisë nga Këshilli i Sigurimit

Serbia nuk do votojë për përjashtimin e Rusisë nga Këshilli i Sigurimit

Serbia nuk do të votojë për të kufizuar të drejtën e vetos apo përjashtimin e Rusisë nga Këshilli i Sigurimit, tha presidenti serb Aleksandër Vuçiç për mediat në ditën e fundit të qëndrimit të tij në Nju Jork. Siç përsëriti

Read Full Article
Ja si dukej nga brenda kamioni ku u kapën 400 kilogram kokainë në Lipjan 

Ja si dukej nga brenda kamioni ku u kapën 400 kilogram kokainë në Lipjan 

Emisioni “Kallxo përnime” ka shfaqur pamje ekskluzive të një prej operacioneve më të mëdha të Policisë së Kosovës kundër trafikut të drogës. 400 kilogramë drogë të llojit kokainë ishin kapur në oborrin e një kompanie private në hyrje të Lipjanit

Read Full Article
Vetura zyrtare me targa të Maqedonisë digjet në Kosovë

Vetura zyrtare me targa të Maqedonisë digjet në Kosovë

Një veturë zyrtare me targa të Republikës së Maqedonisë së Veriut është djegur. Rasti ka ndodhur në Komoran, dikur pas orës 17:30. Indeksonline raporton se me të parë zjarrin, qytetarët i janë vënë në ndihmë drejtuesit të veturës. Ndërkohë, rastin

Read Full Article
Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe BE-së, Hohmann: Lufta kundër pastrimit të parave, drogës

Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe BE-së, Hohmann: Lufta kundër pastrimit të parave, drogës

Pesë çështje kritike, ngriti ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, në prezantimin e projektit të ri të bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe BE-së, EU4LEA. Por theksin diplomatja e vuri tek lufta kundër pastrimit të parave dhe drogës. “Do të

Read Full Article