Back to homepage

Shqipëri

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë (ushqim të kafshëve), prapa shtëpisë së tij. Berisha e ka quajtur psikopati veprimin e Naim Murselit, i cili

Read Full Article
Si u kapen vrasësit e Liridonës? Ish-kryehetuesi jep detaje nga hetimet

Si u kapen vrasësit e Liridonës? Ish-kryehetuesi jep detaje nga hetimet

Rrahman Sylejmani, ish-shefi i hetimeve në Policinë e Kosovës, ka dhënë detaje në “Pressing” të T7 për vrasjen Liridona Ademaj. Ai ka thënë se Policia e Kosovës pas aktit kriminal ka nisur aty hetimet, duke i marrë të gjitha video-incizimet

Read Full Article
“Ta dija që e bëri djali im nuk do ishte gjallë sot”/ Babai i Naim Murselit tregon si e mori vesh lajmin e vrasjes, arrestimin e të birit dhe mesazhi për familjen e Liridonës

“Ta dija që e bëri djali im nuk do ishte gjallë sot”/ Babai i Naim Murselit tregon si e mori vesh lajmin e vrasjes, arrestimin e të birit dhe mesazhi për familjen e Liridonës

Babai i Naim Mureselit tregon për mediat në Kosovë për momentin e rëndë kur mori lajmin për vrasjen e Liridona Ademajt. Ai rrëfeu se sapo ka hyrë në shtëpi në Suedi, djali i tij i dytë e ka thirrur për

Read Full Article
Shtyhet sërish seanca në GJKKO për Belerin, avokati: Ata presin o të vdesë Beleri, o të vdesin ata

Shtyhet sërish seanca në GJKKO për Belerin, avokati: Ata presin o të vdesë Beleri, o të vdesin ata

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka shtyrë për në 11 dhjetor seancën për kryetarin e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin. Ky i fundit kishte kërkuar leje të posaçme për të kryer betimin në Bashkinë e Himarës,

Read Full Article
111 vjet nga formimi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë

111 vjet nga formimi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Forcat e Armatosura të Shqipërisë u krijuan më 4 dhjetor 1912, pak ditë pas krijimit të shtetit të parë shqiptar në Vlorë. Krijimi i Forcave të Armatosurave erdhi si një nevojë e natyrshme e një shteti sovran, të pavarur dhe

Read Full Article