Gërvalla thotë se në Antalia do të theksojë nevojën për të ruajtur paqen

Gërvalla thotë se në Antalia do të theksojë nevojën për të ruajtur paqen

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, ka njoftuar se ka shkuar në Antalia të Turqisë, për të diskutuar ato që ajo i quan sfida urgjente të sigurisë. “Në Antalia për #ADF2024, duke diskutuar disa nga sfidat më urgjente të sigurisë së

Read Full Article
Pse edhe pas 24 vjetësh nuk u konservuan kullat e familjes Jashari në Prekaz?

Pse edhe pas 24 vjetësh nuk u konservuan kullat e familjes Jashari në Prekaz?

Kullat e familjes heroike Jashari në Prekaz të Skenderajt, mbesin të rrezikuara nga shembja. Ndonëse kanë kaluar më shumë se dy dekada nga sulmi i forcave serbe ndaj tyre, objektet në kuadër të kompleksit memorial “Adem Jashari”, ende nuk janë

Read Full Article
Pas sulmit në Banjskë, ShBA-ja ishte shqetësuar se Serbia po përgatitej për pushim ushtarak të Kosovës

Pas sulmit në Banjskë, ShBA-ja ishte shqetësuar se Serbia po përgatitej për pushim ushtarak të Kosovës

Shtëpia e Bardhë ishte alarmuar me vendosjen e trupave dhe artilerisë së rëndë ushtarake serbe përgjatë kufirit me Kosovën pas sulmit terrorist të 24 shtatorit të vitit të kaluar. Kështu ka raportuar revista e njohur amerikane “Time”, duke u thirrur

Read Full Article
Konjufca: BE-ja s’ka kompetencë t’i propozojë Kosovës draft-statut për Asociacionin

Konjufca: BE-ja s’ka kompetencë t’i propozojë Kosovës draft-statut për Asociacionin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë të premten se Bashkimi Evropian (BE) “nuk ka kompetencë” për t’i propozuar Kosovës një draft-statut për formimin e një Asociacioni të komunave me shumicë serbe, megjithëse autoritetet kosovare e kanë pranuar

Read Full Article
Kurti tregon pse nuk mori pjesë në Samitin e Tiranës

Kurti tregon pse nuk mori pjesë në Samitin e Tiranës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkruar se përgatitjet dhe dakordimi për vizitën në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë ishin bërë në vitin e kaluar dhe për këtë arsye e kisha të pamundur të merrja pjesë në takimin e radhës

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare