U raportua e zhdukur, vajza e mitur në Pejë thotë se kaloi natën me shoqen e saj dhe një 19-vjeçar

U raportua e zhdukur, vajza e mitur në Pejë thotë se kaloi natën me shoqen e saj dhe një 19-vjeçar

Gjatë ditës së djeshme një vajzë e mitur në Pejë ka shqetësuar pa masë familjen e saj, të cilët u detyruan të kërkojnë ndihmën e Policisë së Kosovës për shkak se nuk dinin asgjë për vendndodhjen e 14-vjeçares. Me t’u

Read Full Article
Katër shqiptarë sulmohen në veri të Mitrovicës, marrin trajtim mjekësor

Katër shqiptarë sulmohen në veri të Mitrovicës, marrin trajtim mjekësor

Katër shqiptarë janë sulmuar gjatë ditës së djeshme në veriun e Mtrovicës. Ngjarja ka ndodhur në sheshin “Car Llazar”. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës Veriore Besim Hoti. Hoti tha se dy nga

Read Full Article
Vendimi i vizave për Kosovën, të mërkurën në rend dite

Vendimi i vizave për Kosovën, të mërkurën në rend dite

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në Bruksel. Në takimin e këtij grupi, të njohur si Coreper, vendimi pritet të miratohet pa diskutim,

Read Full Article
11 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

11 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se aktualisht në Kosovë janë 11 raste me koronavirus. Kurse nga 16 testimet e bëra në 24 orët e fundit, vetëm një person ka rezultuar pozitiv me COVID-19, transmeton Zeri.info. Nuk ka asnjë

Read Full Article
Geci: E respektuam Daut Haradinajn në daljen publike të UÇK-së, Rexhep Selimi e shkroi deklaratën

Geci: E respektuam Daut Haradinajn në daljen publike të UÇK-së, Rexhep Selimi e shkroi deklaratën

Duke folur ekskluzivisht në emisionin Pressing, bashkëluftëtari i Adem Jasharit, Xhevahir Geci ka dhënë detaje për orët e para të luftës së UÇK-së. Ai ka folur kujton daljen e parë në skenë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më 28 nëntor

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....