Kurti për mungesën e Vuçiqit në Berlin: S’na mungoi, ndoshta ndokujt por jo mua

Kurti për mungesën e Vuçiqit në Berlin: S’na mungoi, ndoshta ndokujt por jo mua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i pyetur për mungesën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Samitin e Berlinit, tha se “nuk e di pse s’ka ardhur dhe nuk është që na mungoi, ndoshta ndokujt, por sigurisht jo mua”. I

Read Full Article
Greqia nuk ndryshon qëndrim për njohjen e Kosovës

Greqia nuk ndryshon qëndrim për njohjen e Kosovës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka thënë sot në Berlin se shteti i tij nuk do ta ndryshojë qëndrimin rreth njohjes së pavarësisë së Kosovës. Këto komente ai i bëri pas pyetjes së gazetarëve kosovarë rreth kësaj çështjeje, njofton Klankosova.tv. Greqia

Read Full Article
Kuvendi-Kosovë, Kurti: S’ka dialog me Serbinë pa njohje

Kuvendi-Kosovë, Kurti: S’ka dialog me Serbinë pa njohje

Dialogu Kosovë – Serbi, sërish ka përplasur pozitën dhe opozitën në parlamentin e Kosovës. Kryeministri Albin Kurti tha se e kanë pranuar propozimin franko-gjerman, pasi në të kundërtën Kosova do të hynte në rrugën e konfrontimit me aleatët. Kurti ka

Read Full Article
Protestë në Hagë më 1 mars, do të kërkohet drejtësi nga Gjykata Speciale

Protestë në Hagë më 1 mars, do të kërkohet drejtësi nga Gjykata Speciale

“Për UÇK-në, të vërtetën dhe drejtësinë”, do të protestohet më 1 mars në Hagë, qytetin holandez ku ndodhet selia e Gjykatës Speciale. Organizmi vjen nga shqiptarë të diasporës, të cilët në ditën e fillimit të gjykimit ndaj Hashim Thaçit, Kadri

Read Full Article
Përfundoi takimi në rezidencën e Hovenier, nuk deklarohen për medie

Përfundoi takimi në rezidencën e Hovenier, nuk deklarohen për medie

Ka përfunduar takimi joformal i ambasadorit të ShBA-së, Jeffrey Hovenier, me pjesëmarrësit të cilët në një takim të mbajtur më 31 janar nga Ambasada e SHBA-së kanë biseduar për Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Në rezidencën e ambasadorit Hovenier,

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare