Si shpëtoi 11-vjeçarja nga vrasja në Teksas, u lye me gjak dhe u bë si e vdekur

Si shpëtoi 11-vjeçarja nga vrasja në Teksas, u lye me gjak dhe u bë si e vdekur

11-vjeçarja Miah Cerrillo e pa mësuesen e saj të vrarë në të shtënat në një shkollë në Teksas të martën, por mbijetoi duke u shtrirë mbi trupin e një shoqe të klasës, u lye me gjak dhe u bë kinse

Read Full Article
Pas vdekjes së udhëheqësit rus, kontrollin e Rusisë mund ta merr vajza e Putinit

Pas vdekjes së udhëheqësit rus, kontrollin e Rusisë mund ta merr vajza e Putinit

Presidenti rus, Vladimir Putin thuhet se po mendon ta vendosë vajzën e tij në një pozicion në parlament, në mënyrë që ajo ta ketë pushtetin pasi ai të vdesë. Sipas mediave të huaja, prej kohësh po flitet se Putini është

Read Full Article
Turqia tregon kushtet që duhet të plotësojnë Suedia dhe Finlanda për të pranuar futjen e tyre në NATO

Turqia tregon kushtet që duhet të plotësojnë Suedia dhe Finlanda për të pranuar futjen e tyre në NATO

Turqia pret që Suedia dhe Finlanda të ndalojnë “mbështetjen ndaj terrorizmit” në mënyrë që të marrin mbështetjen e Ankarasë për anëtarësimin në NATO. Kështu tha ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Dy shtetet nordike dërguan javën e kaluar zyrtarisht kërkesën

Read Full Article
Sidnei mbulohet nga mjegulla e dendur – situata krijon rrezikun për transport

Sidnei mbulohet nga mjegulla e dendur – situata krijon rrezikun për transport

Një shtresë e trashë mjegulle po krijon kushte të rrezikshme për udhëtarët e Sidneit, derisa thuhet se shërbimet e trageteve janë anuluar dhe shoferëve po iu kërkohet të ngadalësojnë shpejtësinë. Sipas medieve të huaja, mjegulla e madhe uli dukshmërinë herët

Read Full Article
Abazoviqi i përgjigjet pozitivisht ftesës së Vuçiqit që t’i bashkëngjitet Ballkanit të Hapur

Abazoviqi i përgjigjet pozitivisht ftesës së Vuçiqit që t’i bashkëngjitet Ballkanit të Hapur

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka mbështetur iniciativën e Ballkanit të Hapur, duke thënë se nuk ka asnjë gjë të keqe për vendin që po e qeveris ai. Së këndejmi, Abazoviq ka deklaruar se do t’i përgjigjet pozitivisht

Read Full Article