Rusia del me teori të re mbi origjinën e Koronavirusit

Rusia del me teori të re mbi origjinën e Koronavirusit

Ka pasur shumë teori për origjinën e koronavirusit, që kur shpërtheu në qytetin kinez Wuhan, në fillim të vitit 2020, dhe gradualisht u përhap në të gjithë botën. Një javë më parë, dy studime të reja të publikuara në revistën

Read Full Article
Afganistan/ Shpërthim i fuqishëm, vriten tetë persona

Afganistan/ Shpërthim i fuqishëm, vriten tetë persona

Tetë persona janë vrarë dhe 18 u plagosën sot, si pasojë e një sulmi me bombë në një lagje Shiite në Kabul, sipas raportit të policisë afgane. “Ekipet e sigurisë po përpiqen të identifikojnë autorët” e sulmit, tha zëdhënësi i

Read Full Article
Dy të vdekur nga rrufeja para Shtëpisë së Bardhë, dy të tjerë të plagosur rëndë në Uashington

Dy të vdekur nga rrufeja para Shtëpisë së Bardhë, dy të tjerë të plagosur rëndë në Uashington

Policia tha sot se një cift të moshuarish që u goditën mbrëmë nga një rrufe e fortë, e papritur pranë Shtëpisë së Bardhë në Uashington, kanë humbur jetën. Touristët Donna Mueller, 75 vjeçe, dhe James Mueller, 76, ishin mes katër

Read Full Article
Zihet me të dashurin dhe shkakton aksident me 130 km/h, infermierja vret 5 persona

Zihet me të dashurin dhe shkakton aksident me 130 km/h, infermierja vret 5 persona

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në Los Angeles të SHBA-së. Një grua 40-vjeçare kaloi me të kuqe në semafor, me një shpejtësi rreth 130 km/h, duke u përplasur me disa makina, të cilat morën flakë. Nga ky aksident ndërruan

Read Full Article
Takohen Erdogan-Putin: Turqia pranon kushtet e Rusisë, gazi do të paguhet me rubla

Takohen Erdogan-Putin: Turqia pranon kushtet e Rusisë, gazi do të paguhet me rubla

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Rusia, ku është takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Pas një diskutimi mbi katër orë  me dyer të mbyllura  në Soçi, dy liderët ranë dakord që Turqia ta

Read Full Article