Pesë anëtarë të Kongresit amerikan pozitiv me CoVid-19, detajet

Pesë anëtarë të Kongresit amerikan pozitiv me CoVid-19, detajet

Pesë anëtarë të Kongresit amerikan kanë dalë pozitiv me koronavirusin e ri. Kongresisti amerikan, Mike Kelly 71 vjeç (republikan nga Pensilvania) konfirmoi se ka dalë pozitiv me koronavirus, pasi gjatë javës kishte pasur simptomat e parë të sëmundjes COVID-19. Njoftimi

Lexo tërë artikullin
“Djepi i koronavirusit”/ Pas mbylljes, Wuhan-i rihapet pjesërisht

“Djepi i koronavirusit”/ Pas mbylljes, Wuhan-i rihapet pjesërisht

Wuhan-i, qyteti kinez ku nisi pandemia koronavirus është rihapur pjesërisht pas më shumë se dy muaj izolim. Turma pasagjerësh u fotografuan teksa mbërritën në stacionin e trenit të Wuhan-it, paraditen e sotme. Sipas raportimeve, njerëzit po lejohen të hyjnë në

Lexo tërë artikullin
Tragjedi e dyfishtë! Babai humb jetën nga koronavirusi, të nesërmen edhe vajza e tij 33-vjeçare

Tragjedi e dyfishtë! Babai humb jetën nga koronavirusi, të nesërmen edhe vajza e tij 33-vjeçare

Një 33-vjeçare, vajza e një oficeri të imigracionit në Heathrow është një tjetër viktimë e pandemisë Covid-19, fill pasi babai i saj 61 vjeç ndërroi jetë një ditë më parë po nga koronavirusi. Babai, Sudhir Sharma, 61 vjeç, nga Hounslow

Lexo tërë artikullin
Greqi/ Shkon në 29 numri i viktimave nga CoVid-19

Greqi/ Shkon në 29 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi numri i viktimave nga CoVid-19 ka shkuar në 29. Viktima ishte nga Kosturi dhe ndërroi jetë në moshën 89-vjeçare. Mësohet se 89-vjeçari vuante dhe nga sëmundje të tjera. Ndërkohë të prekur në Greqi janë 960 persona dhe 65

Lexo tërë artikullin
Mbi 127.500 njerëz janë shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën

Mbi 127.500 njerëz janë shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën

Mbi 127.500 njerëz janë shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën. Ndërsa rastet e infektuara kanë arritur në 553.200, tha Universiteti “Johns Hopkins”.

Lexo tërë artikullin
Kina në ‘alarm’, nga 55 rastet e fundit 54 kanë ardhur nga jashtë. Ndalon hyrjet në vend

Kina në ‘alarm’, nga 55 rastet e fundit 54 kanë ardhur nga jashtë. Ndalon hyrjet në vend

Kina ka njoftuar një ndalim të përkohshëm për të gjithë vizitorët e huaj, edhe nëse ata janë të pajisur me viza ose leje qëndrimi, shkruan BBC. Vendi po kufizon gjithashtu edhe linjat ajrore kineze ose të huaja në vetëm një

Lexo tërë artikullin
Edhe dy persona vdiqën nga koronavirusi në Greqi, janë konfirmuar 74 raste të reja

Edhe dy persona vdiqën nga koronavirusi në Greqi, janë konfirmuar 74 raste të reja

Numri i viktimave nga Kovid-19 në Greqi gjatë 24 orëve të fundit u rrit në 28, pasi që edhe dy persona ndërruan jetë, përderisa në vend janë regjistruar 74 rate të reja pozitive, përkatësisht gjithsej 966 qytetarë të infektuar me

Lexo tërë artikullin
Rreth 14 %e të shëruarve nga koronavirusi në Kinë, sërish të infektuar

Rreth 14 %e të shëruarve nga koronavirusi në Kinë, sërish të infektuar

Ekspertët mjekësor në Kinë kanë zbuluar që rreth 14 për qind të shëruarve nga virusi Covid-19, janë testuar sërish pozitiv. Hulumtimet e mjekëve tregojnë që kjo përqindje e të shëruarve nga koronavirusi, ku spitalet edhe i kanë liruar për t’u

Lexo tërë artikullin
Bilanc tragjik nga Spanja, 769 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës

Bilanc tragjik nga Spanja, 769 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës

Në 24 orët e fundit, 769 njerëz kanë vdekur, duke e çuar në 4,858 numrin total të vitimave në Spanjë. Atje është rritur numri i viktimave nga koronavirusi, por norma e infektimeve të reja është duke u stabiluzuar, thanë autoritetet.

Lexo tërë artikullin
Rekord viktimash në Itali, për një ditë 969 të vdekur

Rekord viktimash në Itali, për një ditë 969 të vdekur

Italia ka publikuar numrin e viktimave me koronavirus për 24 orët e fundit dhe shifrat janë dramatike. Autoritetet njoftuan se plot 969 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit dhe ky është një numër rekord që prej kur

Lexo tërë artikullin