Kriza e Covid-19, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE

Kriza e Covid-19, takim vendimtar i ministrave të Financave të BE

Në një kohë që pandemia e Coronës ka bërë që shumë sipërmarrjeve t’u shterojnë rezervat e të bjerë në koma ekonomia europiane, ministrat e Financave të BE takohen të martën (07.04) përmes një vídeo-konference në një nga debatet e tyre

Lexo tërë artikullin
Johnson përfundoi në kujdes intensiv me përkeqësim të shëndetit

Johnson përfundoi në kujdes intensiv me përkeqësim të shëndetit

Kryeministri britanik Boris Johnson është transferuar në kujdes intensiv pasi shëndeti i tij u përkeqësua, raportoi BBC, përcjell FLAKA. Johnson i ka kërkuar Sekretarit të Shtetit Dominique Raab që ta zëvendësojë atë në punën e tij. Ai u shtrua në

Lexo tërë artikullin
“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA

“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA

“Morgu është mbushur plot”, infermierja shqiptare tregon çfarë po ndodh në SHBA. Infermierja shqiptare Valbona Ishmaku, e cila punon në Nju Jork të Amerikës, në një intervistë për “News 24”, duke folur për gjendjen nga koronavirusi në atë shtet amerikan,

Lexo tërë artikullin
Cilat janë gënjeshtrat ruse dhe e vërteta për gjendjen e Boris Johnson?

Cilat janë gënjeshtrat ruse dhe e vërteta për gjendjen e Boris Johnson?

Qeveria e Britanisë së Madhe ka akuzuar Rusinë për përhapjen e dezinformatave pasi mediat në vend njoftuan se kryeministri Boris Johnson është vendosur në respirator pasi është prekur me COVID-19. Johnson u pranua dje në spital pasi kishte simptoma të

Lexo tërë artikullin
New York-u mund të detyrohet t’i varrosë viktimat, në parqet e qytetit

New York-u mund të detyrohet t’i varrosë viktimat, në parqet e qytetit

Një ligjvënës i qytetit të New York-ut thotë se vendi do të mund të detyrohet të varrosë përkohësisht personat që vdiqën nga Covid-19 në parqet e gjithë qytetit. Sipas mediave të huaja, Mark Levine tha se së shpejti do të fillojnë

Lexo tërë artikullin
Mbi 5 000 të vdekur në Britaninë e Madhe, 43 në 24 orët e fundit

Mbi 5 000 të vdekur në Britaninë e Madhe, 43 në 24 orët e fundit

Numri i vdekjeve nga pandemia e koronavirusit të ri ka tejkaluar pragun e 5 000 viktimave në Britaninë e Madhe. Në 24-orëshin e fundit janë regjistruar 439 vdekje të reja, sipas një raporti zyrtar të lëshuar sot. “Pas rënies së

Lexo tërë artikullin
Bilanci tragjik në Itali mund të jetë shumë më i thellë, një pjesë po humb jetën në shtëpi

Bilanci tragjik në Itali mund të jetë shumë më i thellë, një pjesë po humb jetën në shtëpi

Silvia Bertuletti-it iu desh të telefononte furishëm në 11 ditë për të bindur një mjek që të vizitonte babanë e saj 78-vjeçar Alessandro, i cili kishte ethe dhe vështirësi në frymëmarrje. Kur një mjek pranoi të shkonte në shtëpinë e

Lexo tërë artikullin
Koronavirusi, 430 mijë njerëz mbërritën në SHBA nga Kina

Koronavirusi, 430 mijë njerëz mbërritën në SHBA nga Kina

Që nga shpërthimi i urgjencës së koronavirusit të paktën 430,000 njerëz kanë fluturuar në Shtetet e Bashkuara në fluturime të drejtpërdrejta nga Kina, përfshirë 40,000 në dy muajt e fundit. New York Times raporton se pasagjerët janë me kombësi të

Lexo tërë artikullin
Kissinger: Pasojat ekonomike nga Kovid 10, do mund të zgjasë për disa breza

Kissinger: Pasojat ekonomike nga Kovid 10, do mund të zgjasë për disa breza

Ish-Sekretari i Shtetit në SHBA, Henry Kissinger, ka paralajmëruar se koronavirusi mund të shkaktojë një shkatërrim ekonomik global, që mund të zgjasë për disa breza nëse nuk merren masat e duhura. Kissinger, i cili shërbeu pas Presidentit Nixon dhe me

Lexo tërë artikullin
Spanjë: Prindërit dhe 11 fëmijët e tyre infektohen nga koronavirusi

Spanjë: Prindërit dhe 11 fëmijët e tyre infektohen nga koronavirusi

Një familje e tërë spanjolle, duke përfshirë njëmbëdhjetë fëmijë, kanë kontraktuar koronavirusin dhe janë nën një izolim të rreptë në shtëpinë e tyre. Familja Cebrian Gervas është detyruar të mbyllet në Valladolid në Spanjën veri-perëndim pasi 2 prindërit dhe 11

Lexo tërë artikullin