“Kush nuk respekton karantinën, të gjuhet për vdekje” / Ky është urdhri i presidentit të këtij vendi

“Kush nuk respekton karantinën, të gjuhet për vdekje” / Ky është urdhri i presidentit të këtij vendi

Presidenti filipinas i kërcënoi me vdekje të gjithë ata të cilët bëjnë probleme në menaxhimin me virusin korona. Presidenti filipinas Rodrigo Duterte paralajmëroi se do ta urdhërojë policinë dhe ushtrinë që të gjuajë te secili që “shkakton probleme” në periudhën

Lexo tërë artikullin
Pas Koronavirusit, Arabia Saudite ka një kërkesë për myslimanët që duan të shkojnë në Haxh

Pas Koronavirusit, Arabia Saudite ka një kërkesë për myslimanët që duan të shkojnë në Haxh

Arabia Saudite u ka kërkuar myslimanëve, që planifikojnë të marrin pjesë në pelegrinazhin e Haxhit, të shtyjnë rezervimet e tyre për shkak të pandemisë me koronavirus. Ministri i Haxhit, Mohammed Banten ka thënë se Mbretëria Saudite është e shqetësuar për

Lexo tërë artikullin
​Të dhëna alarmante: Mbi 900.000 të infektuar – 45.335 të vdekur

​Të dhëna alarmante: Mbi 900.000 të infektuar – 45.335 të vdekur

Deri më tani, 903.826 njerëz janë infektuar me koronavirus në të gjithë botën, me 45.335 të vdekur. Kontinenti evropian është vatra kryesore e luftës kundër përhapjes së sëmundjes, e cila përmban katër vende të prekura rëndë nga koronavirusi. Në Itali,

Lexo tërë artikullin
Nuk ndjehet mirë, Vuçiç do t’iu drejtohet serbëve në 48 orët e ardhshme

Nuk ndjehet mirë, Vuçiç do t’iu drejtohet serbëve në 48 orët e ardhshme

Ministri i Financave i Serbisë, Sinisha Mali dhe presidenti i Dhomës së Tregtisë Serbe, Marko Cadez kanë treguar sot masat e fundit që do të marrin për të shpëtuar ekonominë në Serbi, e cila është goditur nga epidemia e koronavirusit.

Lexo tërë artikullin
Vdes nga koronavirusi sekretari serb, Branisllav Bllazhiq

Vdes nga koronavirusi sekretari serb, Branisllav Bllazhiq

Një pjesëtar i Qeverisë serbe ka vdekur pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branisllav Bllazhiq, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e Ambientit. Ai është zyrtari i parë serb që ka vdekur nga kjo sëmundje. Politikani i krahut të

Lexo tërë artikullin
Shkon në 50 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, 1 415 të infektuar

Shkon në 50 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, 1 415 të infektuar

Ka shkuar në 50 numri i viktimave nga Covid-19 në Greqi. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar edhe 81 persona. Kështu numri i të prekurve nga Covid-19 në Greqi ka shkuar gjithsej në 1,415. Autoritetet shëndetësore bëjnë me

Lexo tërë artikullin
Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të Mbrojtjes Civile Italiane në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 727 persona, 110 më pak se dje. Lakorja e viktimave sot është në 5.8 për qind, më e ulëta që nga fillimi i

Lexo tërë artikullin
SHBA po kthehet në epiqendrën e CoVid-19/ Ushtria amerikane gati të ndërtojë mbi 340 spitale

SHBA po kthehet në epiqendrën e CoVid-19/ Ushtria amerikane gati të ndërtojë mbi 340 spitale

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen çdo ditë, ndërkohë që të hënën vendi përjetoi ditën me më shumë viktima deri tani, gjithsej

Lexo tërë artikullin
Von der Leyen: Masat për COVID-19 të jenë të kufizuara dhe proporcionale

Von der Leyen: Masat për COVID-19 të jenë të kufizuara dhe proporcionale

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen nënvizoi sot se të gjitha masat emergjente të marra nga shtetet anëtare për të luftuar kundër koronavirusit duhet të jenë të kufizuara aq sa është e nevojshme dhe rreptësisht proporcionale. “Në një

Lexo tërë artikullin
SHBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi

SHBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të

Lexo tërë artikullin