Back to homepage

Deklarata

Një shtet në të cilin i ruajmë më pak dokumentet për dhënien e provitimit të jurispodencë se faturat e rrymës, nuk do të jetë kurrë shtet ligjor

Një shtet në të cilin i ruajmë më pak dokumentet për dhënien e provitimit të jurispodencë se faturat e rrymës, nuk do të jetë kurrë shtet ligjor

Juristja e njohur Suzana Joshevska Anastasovska shkruan në rrjetet sociale se një shtet në të cilin Akademia e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve nuk sheh “asgjë të kundërshtueshme” në faktin se ka qenë praktikë me kërkesë që të lejohet të jepet provimi

Read Full Article
Bislimoski: Ndërmarrjet publike komunale nga e enjtja me çmime më të ulëta të rrymës

Bislimoski: Ndërmarrjet publike komunale nga e enjtja me çmime më të ulëta të rrymës

Nga e enjtja, ndërmarrjet publike të ujësjellësit do të marrin një çmim më të lirë të energjisë elektrike që do t’u ofrohet përmes “EMV sales” dhe do t’i ndihmojë këto ndërmarrje të përmirësojnë likuiditetin, tha Marko Bislimoski, kryetar i Komisionit

Read Full Article
Arsovska: Qyteti i Shkupit me asnjë kusht nuk do t’i nënshtrohet kërcënimeve dhe shantazheve

Arsovska: Qyteti i Shkupit me asnjë kusht nuk do t’i nënshtrohet kërcënimeve dhe shantazheve

Dëmi kolateral që u shkaktohet qytetarëve ka emër dhe mbiemër, jo qyteti i Shkupit, thekson kryetarja Danela Arsovska në “Top Tema” në televizionin Telma, përcjell FLAKA. “Qyteti i Shkupit nuk e shkakton këtë kaos. Ai nuk do t’i nënshtrohet kërcënimeve

Read Full Article
Zgjedhjet janë zgjidhje për VMRO DPMNE-në, Mickoski: Të vendosë populli se kujt i beson

Zgjedhjet janë zgjidhje për VMRO DPMNE-në, Mickoski: Të vendosë populli se kujt i beson

Qytetarët mezi kalojnë muajin, të shqetësuar se si do ta kalojë dimrin, kurse krimi dhe korrupsioni janë në nivelin më të lartë, vlerëson kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski. Ai thotë se zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare. “Deri

Read Full Article
Kamberi: Propozim/ligjin për nëpunësit administrativ është i dëmshëm, të tërhiqet neni diskriminues

Kamberi: Propozim/ligjin për nëpunësit administrativ është i dëmshëm, të tërhiqet neni diskriminues

Edhe pse kërkohen të njëjtat kushte për tu punësuar si dhe të kryhet puna e njëjtë, në propozim Ligjin për nëpunësit administrativ parashihet pagë më e lartë prej 10 mijë denarëve për nëpunësit administrativ në ministri dhe sekretariate për dallim

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....