Back to homepage

Editoriale

Artan Grubi me libër të trashë shkon të raprton në kryesinë e BDI

Artan Grubi me libër të trashë shkon të raprton në kryesinë e BDI

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sot ka raportuar para kryesisë së BDI. Siç duket, Grubi ka qenë mjaft mirë i përgatitur për llogaridhënie tek organet partiake, njofton Flaka Nga fotografia e siguruar në hyrje të selisë partiake, Grubi shihet me

Read Full Article
EDITORIAL: Besa fton profesionistët në parti, por jo edhe në komunë!

EDITORIAL: Besa fton profesionistët në parti, por jo edhe në komunë! Updated

EDITORIAL, Redaksia Flaka Lëvizja Besa sot kumtoi që kjo parti në vazhdimësi është angazhuar në hapjen e dyerve për të gjithë intelektualët, profesionistët, aktivistët e shoqërisë civile dhe gjithë atyre që duan që potencialin e tyre individual  ta vendosin në

Read Full Article
Retrospektivë, 16 vjet udhëtim politik i Ziadin Selës!  

Retrospektivë, 16 vjet udhëtim politik i Ziadin Selës!  

Editorial: Redaksia Flaka Përmes një dalje publike mesditën e së dielës, Kryetari i partisë opozitare, Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, bëri të ditur vendimin për dorëheqje nga pozita e kryetarit të partisë. Dorëheqja erdhi pas rezultateve të djeshme për Këshillin

Read Full Article
Nga Dritan Abazoviq është mirë të mos pritet asgjë e mirë për shqiptarët

Nga Dritan Abazoviq është mirë të mos pritet asgjë e mirë për shqiptarët

Editorial: Redaksia Flaka Nisur nga këto veprime aktuale, por edhe veprimtaria e tij e më hershme, shqiptarët jashtë Malit të Zi, bëjnë mirë të mos presin asgjë të mirë nga Dritan Abazoviq. Themi jashtë Malit të Zi, pasi të paktën

Read Full Article
Deklaratat rrufe të Macron dhe Kadyrov!

Deklaratat rrufe të Macron dhe Kadyrov! Updated

Editorial – Redaksia Flaka Në një interval të shkurtër kohorë dhe në pretekst të fillimit të bisedimeve të Maqedonisë së Verit në Bashkimin Europian dhe zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës, kanë ardhur dy deklarata në drejtim të shqiptarëve

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....