Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexheti dematon se është arrestuar

Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexheti dematon se është arrestuar

Në një prononcim ekskluziv për Agjencinë e lajmeve Flaka, ish kryetar i Komunës së Tetovës, Sadi Bexheti ka demantuar informacionin për kinse arrestim të tij me urdhër të Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion. “Informacioni është i gabuar dhe

Lexo tërë artikullin
Arusha zbret në brendinë e fshatit Vërtok të Gostivarit, rrezikohen banorët

Arusha zbret në brendinë e fshatit Vërtok të Gostivarit, rrezikohen banorët

Një muaj më herët,  është parë një arushë me të vegjlit e vet në rrugën që lidh Vrapçishtin me autostradën Tetovë -Gostivar. Para dy ditëve, rasti identik ka ndodhur në Vërtok të Gostivarit, njofton Agjencia e lajmeve Flaka  Banorë të

Lexo tërë artikullin
FOTO LAJM | Aksident trafiku në aksin Mavrovë – Dibër

FOTO LAJM | Aksident trafiku në aksin Mavrovë – Dibër

Një aksident trafiku ka ndodhur në aksin rrugor Mavrovë – Dibër, njofton Flaka  Në këtë aks ku si pasojë e të rreshurave të shiut komunikacioni po zhvillohet në rrugë të lagësht, janë aksidentuar dy kamionë. Njëri nga kamionët ka devijuar

Lexo tërë artikullin
Zgjidhet kryesia e ngushtë e degës së BDI në Vrapçisht

Zgjidhet kryesia e ngushtë e degës së BDI në Vrapçisht

Të premten në selinë e degës së BDI në Vrapçisht u mbajtë Mbledhja konstituive e degës së Bashkimit Demokratik për integrim Dega-Vrapçisht, njofton Flaka Me këtë rast është bë zgjedhja e kryesisë së ngushtë. Për Nënkryetarë u zgjodhën Ejup Jahja dhe Fikret

Lexo tërë artikullin
Ja Kryesia e re 21 anëtarëshe e degës së BDI-së në Gostivar

Ja Kryesia e re 21 anëtarëshe e degës së BDI-së në Gostivar

Në Kuvendin zgjedhor të degës së BDI-së në Gostivar, me shumicë të votave, për kryetar dega u zgjodh Bashkim Hasani i cili me 67 vota nga gjithsej 106 kuvendarë të pranishëm fitoi mandatin katër vjeçar  për të qeverisur me degën

Lexo tërë artikullin
EKSKLUZIVE: Bashkim Hasani zgjidhet kryetar dege në Gostivar

EKSKLUZIVE: Bashkim Hasani zgjidhet kryetar dege në Gostivar

Bashkim Hasani zgjidhet kryetar dege në Gostivar. Me gjitshej 67 vota Hasani fitoi mandatin e kuvendarëve për të qeverisur me degën e Gostivarit në 4 vitet e ardhëshme, raporton Flaka Nga 109 votuan 106 kuvendarë. Kuvendarët e deleguar gjithashtu njëzëri

Lexo tërë artikullin
Ahmeti sonte në Gostivar, zgjidhet Kryetari i degës

Ahmeti sonte në Gostivar, zgjidhet Kryetari i degës

Sonte me fillin prej ora 18:00 në Pallatin e Kulturës në Gostivar do të mbahet kuvendi zgjedhor i degës së BDI-së, njofon Flaka I pranishëm do të jetë lideri i BDI-së dhe zyrtarë të lartë partiak dhe qeveritar Lexo: Ja

Lexo tërë artikullin
Sahide Bajrami zgjedhet kryetare e degës së BDi-së në Bogovinë

Sahide Bajrami zgjedhet kryetare e degës së BDi-së në Bogovinë

Sahide Bajrami zgjedhet kryetare e degës së BDi-së në Bogovinë, rapoton Flaka Kuvendarët e deleguar gjithashtu njëzëri zgjodhën edhe kryesinë e degës si dhe këshillin mbikqyrës të degës së Bogovinë. Punimet e Kuvendit Zgjedhor i ndoqi Kryetari i BDIsë z.

Lexo tërë artikullin
Miratohet ligji për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe

Miratohet ligji për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe

Kuvendi e miratoi ligjin për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe. Kështu njofton deputeti i BDI-së, Artan Grubi në një postim të tij në Fejsbuk, transmeton Flaka Ja disa nga nenet: Neni 22 (1) Gjoba pre 4.000 deri

Lexo tërë artikullin
Bajram Kadrija zgjidhet Kryetar dege në BDI-në e Vrapçishtit

Bajram Kadrija zgjidhet Kryetar dege në BDI-në e Vrapçishtit

Në kuvendin zgjedhor të degës së BDI në komunën e Vrapçishtit, me shumicë të votave të kuvendarëve, mandatin katërvjeçar të kryetarit të degës e mori, Bajram Kadrija, raporton Flaka. Bajram Kadrija është i lindur me datë 14 dhjetor 1975 dhe

Lexo tërë artikullin

REKLAMA