#Status: Neziri: Ja si të dalësh nga kriza, lere administratën

#Status: Neziri: Ja si të dalësh nga kriza, lere administratën

Xhelal Neziri Së pari partitë të dëshmohen se janë për Fondin Solidar duke kthyer 4.5 milionë eurot që morën nga buxheti. Pastaj, funksionarët e zgjedhur e emëruar të dhurojnë gjysmën e rrogës në dy muajt e ardhshëm. Kompanitë që kanë

Lexo tërë artikullin
#Status, Asani:  Ulja e rrogave do ketë pasoja të paparashikueshme para 12

#Status, Asani: Ulja e rrogave do ketë pasoja të paparashikueshme para 12

Ilir Hasani Në një moment, kur qeveritë e shteteve të tjera mundohen me çdo kusht të lehtësojnë jetën e qytetarëve të tyre, zvoglimi i rrogave të administratës publike do të ishte një barrë e rëndë që kjo shoqëri në këtë

Lexo tërë artikullin
#Status, Ilir Hasani: Lajmet që vijnë nuk janë aq të mira

#Status, Ilir Hasani: Lajmet që vijnë nuk janë aq të mira

Ilir Hasani, drejtor i Klinikes për Traumatologji, Ortopedi, Anestezi, Reanimacion dhe Trajtim Intenziv, ka postuar një status në facebook, ku shkruan se lajmet që vijnë në lidhje me Covid-19 nuk janë aq të mira. Ilir Hasani: Të nderuar, lajmet që

Lexo tërë artikullin
#Status, Taravari: Në shkollat e Gostivarit, shumica e mësimdhenësve janë angazhuar të punojnë në sistemin online

#Status, Taravari: Në shkollat e Gostivarit, shumica e mësimdhenësve janë angazhuar të punojnë në sistemin online

Në shkollat fillore dhe të mesme ne Komunën e Gostivarit, shumica e mësimdhenësve janë angazhuar të punojnë në sistemin online ose në ndonjë mënyrë tjetër vetëm e vetëm të shpërndajnë dije tek nxënësit e tyre. Kështu ka njoftuar përmes një

Lexo tërë artikullin
# Status, Spahiu: Nuk është e vërtetë se ka bllokim të furnizimeve me ushqim dhe me barëra medicinal!

# Status, Spahiu: Nuk është e vërtetë se ka bllokim të furnizimeve me ushqim dhe me barëra medicinal!

Shefi i shtabit të BDI-së në Dibër,Artin Spahiu sonte përmes një statusi në fejbuk, ka hedhur poshtë informacionet se në këtë qytet ka bllokim të furnizimeve me ushqim dhe me barëra medicinal. Sipas tij, janë shpifje të disave me qëllim

Lexo tërë artikullin
#Status, Arta Toçi: Unë i referohesha një kohe tepër të vështirë

#Status, Arta Toçi: Unë i referohesha një kohe tepër të vështirë

Sot, me rastin e ditës së Gruas u gjeta në qendër të vëmendjes të botës virtuale, sepse dje unë pata publikuar një urim i cili i drejtohej në mënyrë të veçantë nënës sime dhe të gjithë atyre personaliteteve të cilët

Lexo tërë artikullin
#Status: Ajdini: Hajde Avni Rustemi binde kryetarin tënd ti del në debat Ziadin Selës

#Status: Ajdini: Hajde Avni Rustemi binde kryetarin tënd ti del në debat Ziadin Selës

Kryetari i Forumit Rinor të Aleancës për Shqiptarët, Omer Ajdini ka sfiduar Avni Rustemin kryetarin e FR BDI që të bëjë shtypje tek Ahmeti, për tu ballafaquar në debat me kreun e ASH-së Ziadin Sela:   Ne si kryetarë të

Lexo tërë artikullin
#Status: Taravari thirrje BDI-së: Bashkoni votën shqiptare, bëni koalicion me PDSH-në dhe Memedin

#Status: Taravari thirrje BDI-së: Bashkoni votën shqiptare, bëni koalicion me PDSH-në dhe Memedin

Është mirë që BDI të ndaloj me thirrjet publike për bashkim të votës shqiptare,urdhëroni bëni veprime konkrete siç bëri Aleanca dhe Alternativa për të bashkuar dhe fuqizuar votën shqiptare. Një kolaicion mes BDI-PDSH dhe Vesel Memedit dukshëm do e fuqizonte

Lexo tërë artikullin
#Status: Hoxha: “Sojuzi” ДУИ&VMRO krijoi monstra politike si Gruevski

#Status: Hoxha: “Sojuzi” ДУИ&VMRO krijoi monstra politike si Gruevski

Shkruan: Arjanit Hoxha Nuk ja vlen të komentohen deklaratat e eksponentëve të ДУИ-t, sidomos kur flasin ende për parimin e fituesit që vet e shkelën, aq më tepër kur shqiptarët i kanë dhënë edhe 20 deputetë por ata me “sojuzet”

Lexo tërë artikullin
#Status, Urim Salihu:”Ç’dallim ka LSDM nga VMRO?!

#Status, Urim Salihu:”Ç’dallim ka LSDM nga VMRO?!

Urim SALIHU Ne harrojmë!Këtu nuk ka pikë dyshimi.Xhelalët e së djeshmes i heqim nga kujtesa.S’ka rëndësi se edhe ata janë ai mllefi i grumbulluar yni.Ne mbajmë mend të fundit.Kur na lodhin sundimtarët e fundit ne me përkëdheli, të mashtruar në

Lexo tërë artikullin